Siyaset

Meclis TV Erdoğan'ın konuşmasını kesip HDP'yi yayınlamıştı... Gerekçesi ortaya çıktı!

Meclis TV'nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasını kesip HDP'li Pervin Buldan'ın konuşmasını yayınlama nedeninin, Erdoğan'ın konuşmasına daha önce belirlenen saatten geç başlaması olduğu belirtildi.

-

Meclis TV, AK Parti grup toplantısı devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasını kesip, HDP grup toplantısını canlı olarak yayınlamaya başladı. Sosyal medya bu olayı konuşurken, işin aslı kısa sürede ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında partililerine seslendi. Meclis gündeminde saat 11.30 görünen toplantı saat 12.05 civarında başladı. Erdoğan'ın 35 dakika sonra başlayan konuşması, ister istemez HDP'nin yayın saatiyle çakıştı. Kürsüden partililere seslenen Erdoğan'ın konuşmasının son bölümleri saat 12.45'te başlayan HDP grup toplantısının başlangıcına denk geldi.

HDP'yi yayınladılar

Grup toplantılarını canlı olarak yayınlayan TBMM televizyonu ise bu sırada Erdoğan'ın konuşmasını kesip, HDP grubu adına konuşma yapan HDP Eş Başkanı Pervin Buldan'ın konuşmasını yayınlamaya başladı.

Partilere 1 saat 15 dk süre veriliyor

Parti gruplarında her partiye 1 saat 15 dakika süre veriliyor. Meclis TV de parti liderlerinin konuşmalarını canlı yayınlayarak kamuoyuna aktarıyor.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.