Ekonomi

‘Medeniyet Bilinci’ seminerleri başladı

MEDAR ve Turkcell işbirliğiyle 12 okulda öğretmenlere yönelik ‘Medeniyet Bilinci’ seminerleri düzenlenmeye başlandı.

‘Medeniyet Bilinci’ seminerleri başladı
-

İstanbul Uluslararası Medeniyet Araştırmaları Merkezi (MEDAR) ve Turkcell işbirliğiyle Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde ‘Medeniyet Bilinci’ seminerleri düzenlenmeye başladı. 12 okulda öğretmenlere yapılacak seminerler, Göbeklitepe’den başlayıp nesilden nesle aktarılan kültürel mirası konu ediniyor. Seminerler, Medeniyetler İttifakı Türkiye Ulusal Eşgüdüm Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bekir Karlığa yönetiminde yapılıyor. Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet AkçaHedefimiz iyi insan yetişmesine katkı sağlamak, hayata ve insana bakış konusunda sağlam bir bilinç aşılamaktır. Bu itibarla Milli Eğitim Bakanlığımız himayesinde tertip edilen bu faaliyete destek olmaktan ötürü de mutluluk duyuyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Dijital harita oluşturdular

Bu arada; Turkcell’in gençlere özel uygulaması GNÇ, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100’üncü yılında unutulmaz bir etkinliğe imza attı. GNÇ uygulaması üzerinde gerçekleştirilen etkinlikle 300 bini aşkın genç, Türkiye’nin en genç dijital haritasını oluşturdu.

Uygulama üzerinden haritaya cep telefonlarından ışıklı imzalarını da bırakan gençler, geleceğe unutulmaz bir dijital eser bırakma şansına sahip oldu.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.