Medya

Mete Yarar’dan ‘Esad’ın ömrü bir haftayı bulmaz’ haberine tepki

Güvenlik ve Strateji uzmanı Mete Yarar Twitter hesabından, Halkweb’in yaptığı ‘Esad’ın ömrü bir haftayı bulmaz’ başlıklı haberin sunuş şekli ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yarar’ın paylaşımına gelen yorumlarda, ‘bunun adı gazetecilik değil, tetikçilik’ ifadeleri kullanıldı.

Mete Yarar’dan ‘Esad’ın ömrü bir haftayı bulmaz’ haberine tepki
-

Yıldırım Belediyesi tarafından düzenlenen ve Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar’ın konuk olduğu ‘Türkiye Güvenlik Politikaları ve Ortadoğu’ programında İdlib’de devam eden operasyonlar hakkında konuşuldu.

Mete Yarar’ın programda Esed ile ilgili yaptığı açıklamada ‘Esad’a kaç gün ömür biçersiniz? Ben bir hafta ömür biçmem. Bir hafta sonra öldürürler. Sizce bu plan Türkiye ile Suriye’nin beraber çalışması üzerine mi kuruldu?’ ifadelerine yer verdi.

Halkweb’in haberi, Mete Yarar’dan flaş açıklama: Esad’ın ömrü bir haftayı bulmaz’ başlığıyla servis etmesi Mete Yarar’ın tepkisini çekti. Haberin sunuş şekline göndermede bulunan Yarar, ‘Cuma günü yaptığım konuşma metni bu. Bunu “Türkiye Esad’ı bir haftada bitirir” diye servis etmek oldukça başarılı bir gazetecilik olsa gerek. Manşeti böyle atıp içini bile okumayanlara servis etmek sanırım günümüzün gerçeği’ dedi.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.