Siyaset

MHP’li eski 2 vekilden Davutoğlu’na destek

AK Parti’den istifa ederek yeni parti çalışmalarına hız veren Ahmet Davutoğlu’na eski MHP İstanbul milletvekillerinden Yaşar Bozkurt ile Ahmet Çakar’ın da destek verdiği ortaya çıktı.

MHP’li eski 2 vekilden Davutoğlu’na destek
-

Sezai Erhan   yeniakit.com.tr  Yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, ilk toplantısını 8 Ekim’de İstanbul Çengelköy Yakamoz Restaurantta yaptı. YeniAkit’in ulaştığı bilgilere göre, toplantıyı eski Adalet Bakanı İsmail Müftüoğ­lu organize etti. Toplantıya konuşmacı olarak katılan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu dinleyenler arasında eski MHP İstanbul milletvekillerinden Yaşar Bozkurt ile Ahmet Çakar da yer aldı.

Öte yandan, iddia hakkında bir açıklama yapan Bozkurt Yaşar Öztürk, şunları söyledi: "İstanbul Platformu 14 yıldır her ayın ikinci pazarı aynı yerde bu toplantılarına devam ediyor. Her defasında değişik siyasi ve bilim insanları çağrılıyor. Platformda her düşünceden arkadaşlar var. Bu toplantıda sıradan bir toplantı olmuştur. Davutoğlu çalışmalarına katılım söz konusu değildir."

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.