Okur Postası

Millet ittifakının liderlerine ve seçmenlerine sorular

Alaettin Köksal isimli okuyucumuz ‘Millet ittifakının liderlerine ve seçmenlerine sorular’ başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

Millet ittifakının liderlerine ve seçmenlerine sorular
-

1-AK Partinin hangi şartlarda iktidar olduğunu biliyor musunuz? 28 Şubat 1997 tarihinde yaşanılan olumsuzlukların neden ve sonuçlarını merak ederek araştırdınız mı? Yoksa o günün vesayetçi zihniyetlilerinin fink attığı bir Türkiye mi arzuluyorsunuz?

2- Dünkü Türkiye’nin gücüyle bugünkü gücünü neden görmek istemiyorsunuz? ‘Ben başbakan olacağım. Sayın Erdoğan kaçacaktır’ gibi ve benzeri cümlelerle kamuoyuna mesaj veren siyasi liderlerin ne anlatmak istediklerini, kimlere selam gönderdiklerini anlayabildiniz mi? Destek verdiğiniz Millet İttifakı ve liderleri, aynı veya benzeri cümlelerle tehdit edilirlerse kabul edebilecek misiniz?

3- Farz-ı muhal yarın Millet İttifakı iktidara gelirse, AK Partinin yaptığı maddi ve manevi hizmetlerin iptal edileceğine inanıyor musunuz? Cumhur İttifakının liderleri, Millet İttifakının liderleri gibi yapıcı olmayan bir muhalefet yaparlarsa, Millet İttifakına destek veren seçmenler olarak eyvallah diyebilecek misiniz?

4- Millet İttifakına destek veren seçmenler olarak, AK Partinin ve liderinin yaptığı siyasi, sosyal, ekonomik ve askeri icraatlarını, basit siyasi getiriler uğruna yaptığınız eleştirilerin ülkenin milli menfaatlerine aykırı olduğunu düşünebiliyor musunuz? Millet İttifakında yer alan partilerin ve liderlerin yanlış icraatlarını, milli olmayan fikirlerini yürekli bir şekilde eleştirebiliyor musunuz?

5- Millet İttifakının kalıcı ve ikna edici beş tane milli ve yerli projesini sayabilir misiniz?

Sonuç olarak, AK Partinin hiç mi kabahati yoktur diyenlere, hatasız kul olmadığı gibi, elbette iktidarında hataları vardır ve olacaktır. İktidarın yapma imkânı olduğu halde, yapmadıkları üzerinden eleştirmek isabetli bir yoldur.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.