Okur Postası

Milletimiz ve vatanımız sonsuza kadar var olsun

Gazetemiz okurlarından Salim Demirhan Hacıfettahoğlu, "Milletimiz ve vatanımız sonsuza kadar var olsun" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

Milletimiz ve vatanımız sonsuza kadar var olsun
-

Bu ülke, bu vatan,  azimli cesur, Hak için vatan için, gözünü budaktan esirgemeyen KAHRAMANLAR sayesinde, Türklere, İslam’a yurt  oldu. Her toprağında her çakılında şehitlerimizin kanı var. Can veririz , kan dökeriz ama kimselere vermeyiz, böldürtmeyiz,  bir çakıl taşından vaz geçmeyiz, asla hainlere teslim etmeyiz.

Müslüman TÜRKLER, ikinci ana yurtlarını bölücülerden değil Bizans’tan alıp kendilerine yurt yaptılar. Can verilmiş kan dökülmüş bir toprak nasıl bölünür parçalanır. Hangi Vatansever buna rıza gösterir. Bölücülerin yalan sevdası, gün gün çöküyor, çökmeye de devam edecek, çökmeye mahkumdur. Birlik olanlar Albayrağı sonsuza kadar dalgalandıracak, EZAN seslerini dinleyecek, Vatanları ve dinleri için ölmeye hazır yaşayacaklardır. İslam’ın vatanına verdiği değeri, hiçbir rejim ve din veremez, vermemiştir. İnanlar vatan korumasına giderken, davul zurna şenliğinde halaylarla giderler. Savunmada, savaşta ölenler şehit olur. Ana babaları VATAN sağ olsun derler, Allah’a dua ederler. İslam gibi kuvvetli cesur hoşgörülü bir hayat sistemi yeryüzünde yoktur ve olmayacaktır. Anadolu’nun Türkleşmesi, Türklere Müslümanlara yurt olmasını okumuştum (bir örnek) bütün İslam yurtları aynı. Fatihler, 1. Kılıç Aslan,  2. Kılıç Arslan, Anadolu Fatih’i Süleyman Şah ve diğer Fatihler, durmadan binbir yokluk, sıkıntı içerisinde, yıllarca yaya, at sırtında savaşmışlar, mücadele etmişler, eşlerinin yanında yatmamışlar, gazadan gazaya koşmuşlar, İslam diyarlarını, İslam’a ve Türklere VATAN yapmışlar.

“Şimdi ne acıdır ki, biz Müslümanlar ve Türkler, bizi yok etmek isteyen zalimlerin peşine takılmış, birbirimizi yıkmaya, yok ekmeğe çalışıyoruz. Ne zaman birimiz yıkılırsa, sıra diğerine gelecek. Hiç kuşkumuz olmasın”.

Bugünkü siyasete bakıyorum üzülüyorum endişeleniyorum. Allah’a dua ediyorum ki böyle devam etmesin, herkes aklını başına toplasın, bu güzel ülke için yurt için çalışılsın, biri diğerini ötelemesin, bu vatan hepimizin, hepimizin yaşamasına ve doymasına yeter ve artar, boş yere birbirimizi yıpratmayalım, bu topraklarda beraber olacağız, beraber yaşayacağız. Hepimiz aynı gemideyiz, eğer batma olursa, biri değil hep beraber batacağız. Dilerim Allah’tan aklıselim hakim olur, ülkemiz tekrar aydınlık ufuklara doğru yol alır. Milletimiz ve vatanımız sonsuza kadar var olur. Çocukluk yıllarımda okumuştum. Sarı, siyah, beyaz üç öküz varmış. Çok iyi arkadaşmışlar,  dağda kırda onlara hiç bir yabani hayvan dokunamazmış. Gece yatarken popolarını birbirine döner, dışarıdan gelecek tehlikede  birbirlerini korurlarmış. Dostlukları yıllar sürmüş. O yöreye bir aslan dadanmış. Öküzleri gözüne kestirmiş. Onlarla arkadaş olmak istemiş ve olmuş da. Dostluk ilerleyince, tedirgin olmayın korkmayın ben, sizle oldukça, size kimse dokunamaz, ben sizi korurum demiş. Aradan zaman geçmiş öküzler birbirine düşmüşler.  Aslana şikayet etmişler. Aslan şikayetleri duymamazlıktan gelmiş. Şikayetler artınca, öküzlere ormana gidin demiş. Öküzler ormana gitmişler. Ormanın  içinde otlanmak için dağılmışlar. Akşama yuvalarına döndüklerinde, sarı ve siyah öküzler  gelmişler. Beyaz gelmemiş, zaman sonra aslan da gelmiş. Hemen beyaz nerede diye sormuş. Öküzler ormanda yayıldık otlandık, akşam biz çıkageldik o yoktu demişler. Aslan nasıl olur arkadaşımızdı nerede kaldı , yarın sabah hep beraber  gidelim arayalım demiş. Sabah ormanın yolunu tutmuşlar, aramışlar  akşama sarı öküz de gelmeyince, siyah tek kaldığını anlamış.

Aslan homurdana, homurdana ve dudaklarını yalaya, yalaya gelmiş,  siyah öküzün yanında oturmuş gözlerinin içine bakmaya başlamış. Siyah öküz  sıranın kendine geldiğini anlamış fakat iş işten çoktan geçmişti. Bir daha ormana da gitmeğe gerek kalmamıştı. Düşmanlarınız sizi bölünce, ya köle eder ya da tek tek yutarlar. Bu acı olay  tarihte  Türk kavimlerinde ve Müslümanlar arasında  çok görülmüştür. O gün acı gündür, pişmanlık ağlamak fayda vermez. O günlerin habercisi bugünlerdir. O günler bugünden hazırlanır, telaffisi zordur.  Gelin ey dostlar bir olalım beraber olalım dargınlıkları ve küskünlükleri kaldıralım bu güzel Vatan’da huzur içinde sonsuza kadar beraber yaşayalım,  nesillerimizi yaşatalım. Bu güzel Vatan, hepimize yeter. İktidar olmak isteyen çalışsın kazansın halkının gönlünde yer yapsın, iktidar olsun. İktidar olmak milletin gönlünde yer yapmakla olur. Tarihte zorbalar iktidar olmuşlarsa da kısa sürmüştür. Silinmiş gitmişlerdir unutmuşlardır. Milletin iktidarları uzun sürmüş her zaman milletle beraber olmuşlardır. Ne mutlu milleti ile beraber olanlara, milleti ile yaşayanlara. Sonsuza kadar, bu güzel Vatan’da, beraber yaşamak dileğiyle Allah’a emanet olunuz.

 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.