Otomotiv

Milli dayanışmayı destekle gazladılar

Koronavirüs nedeniyle geçirilen sıkıntılı günleri atlatmak adına Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önderliğinde başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’nda iki hafta geride kalırken, bu süreçte fedakârlıktan kaçınmayan otomotiv sektörünün devleri de elini taşın altına koydu.

Milli dayanışmayı destekle gazladılar
-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’nda iki hafta geride kalırken, bu süre içerisinde nakdi yardımlar dışında aralarında otomotiv dünyasından da olan bazı şirketler hastane ve sağlık personeline tıbbı malzeme yardımları da yaptı. Elbirliğinin en güzel örneklerinden birinin daha ortaya konulduğu bu süreçte fedakârlıktan kaçınmayan otomotiv sektörünün devleri elini taşın altına koydu.

Anadolu Grubu’ndan indirimli kiralama

-Türkiye’de Anadolu Grubu çatısı altında faaliyet gösteren araç kiralama markası Garenta, COVID-19’la en ön sırada mücadele eden sağlık çalışanlarına yönelik özel bir uygulama başlattı. Garenta, sağlık çalışanlarının Garenta DAY’den yapacağı günlük araç kiralama işlemlerinde yüzde 60 indirim uyguluyor. Garenta, uygulama kapsamındaki indirim koşullarını internet sitesi üzerinden açıkladı ve kiralama yapmak isteyenleri www.garenta.com.tr adresinden kendilerine en yakın şubeleri öğrenebileceğini belirtti. 30 Nisan tarihine kadar geçerli olan indirimden yararlanmak isteyenlerin, sağlık çalışanı olduklarına dair belgelerini araç kiralamak istedikleri Garenta DAY şubelerine ibraz etmeleri yeterli oluyor.

OYAK Renault

-Bursa’da bulunan fabrikasında firma iki en önemli modelinin üretimini gerçekleştiriyor. Üretime ara verdiği süreç içerisinde açıklama yapan Oyak Renault fabrikasında salgın ile mücadele eden sağlık personelinin virüsten korunması amacıyla hastanelerde kullanılan mobil test ve numune alma kabini, entübasyon kuvözü ve ateş ölçüm ünitesi gibi tıbbi ekipmanları üretiyor.

Öte yandan; Renault MAİS, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na 1 milyon liralık katkı sağladı.

Toyota Türkiye

-Sakarya’da Corolla Sedan ve C-HR modellerinin üretimini gerçekleştiren Toyota Türkiye Toyotetsu Otomotiv, Şekerpınar fabrikasında 3D Printer ile “siperlikli maske” üretip, sağlık kuruluşlarına ulaştıracağını duyurmuştu.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.