Medya

Milliyetçi geçinen Akşener’in Yeniçağ’ından karikatür adı altında Türkiye düşmanlığı! ‘Barışşş, koş annen çağırıyor’

Milliyetçilik iddiasında bulunarak Ülkücülere yanaşmaya çalışan İYİ Parti’nin yayın organı Yeniçağ’da yayınlanan skandal karikatür büyük tepki çekti.

Milliyetçi geçinen Akşener’in Yeniçağ’ından karikatür adı altında Türkiye düşmanlığı! ‘Barışşş, koş annen çağırıyor’
-

Oda TV'de MİT şehidinin gizli bilgilerini ifşa eden Barış Terkoğlu'nun tutuklanması, Millet İttifakı'nı rahatsız etti. CHP ve HDP'nin yanısıra, milliyetçi geçinen İYİ Parti de Oda TV'ye sahip çıkmaya başladı.

İYİ Parti'nin yayın organı olan Yeniçağ gazetesinde, Barış Terkoğlu'nu savunan skandal bir karikatür yayınlandı. 

Akit TV'de Fatin Dağıstanlı'nın sunumu ve Yeni Akit Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu'nun yorumlarıyla ekranlarınıza gelen Manşetlerin Dili'nde, Yeniçağ'ın skandal karikatürü de masaya yatırıldı. 

Konuya dair Ali İhsan Karahasanoğlu, "Yeniçağ'ın şu karikatüründen yola çıkarsak, gerçeken Meral Akşener eğer İdlib'de verdiğimiz şehitlerin tek te fotoğraflarını orada bulunuduruyor ve konuşma yapıp sesi titrer vaziyette kürsüden ayrılıyorsa, o Akşener'i destekleyen ve sahibinin İYİ Partili milletvekili olduğu Yeniçağ Gazetesi, şimdi Oda TV'ye FETÖ bağlantılı olarak veya Erdoğan düşmanlığı, Türkiye düşmanlığı yapmak için böyle bir karikatürü yayınlayabiliyorsa gerçekten şehitler istismar ediliyor demektir." dedi.

Programın ilgili bölümü şu şekilde:

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.