Emlak

Minik evlerin fiyatları ne kadardan başlıyor?

Mevcut modeller 17 bin TL ile 22 bin TL arası değişmekte, fakat daha düşük ya da daha yüksek bütçelere göre modeller de üretiliyor.

Minik evlerin fiyatları ne kadardan başlıyor?
-

Büyüklüğü 150 metrekare olan bir bahçe alanı dahi yeterli oluyor. Herkesin bahçe imkanı olmadığından dolayı bu durumdan hareketle ev içine de modeller çalışıyoruz.


Minik Ev'lerin aksesuarları hariç tamamını masif ahşaptan imal ediyoruz, boya olarak oyuncak sektörü tarafından kabul edilen sertifikalı Hemel marka su bazlı ahşap boyaları kullanıyoruz. Pencere camları ise güvenlik açısından uygun olan plexi glass.

 

İç mimar Emre Çapoğlu'nun yeğenlerinden ilham alarak hayata geçirdiği ‘Minik Ev' projesinin ünü çoktan dünya sınırlarını aştı.

 

emlaktasondakika.com'un haberine göre. ‘Minik ev' fikri nasıl oluştu? İlk minik eviniz hangi modeldi ve kime yaptınız? İç mimar Emre Çapoğlu cevapladı.

Bundan 10 sene önce 3 yaşındaki ikiz kız yeğenlerim, İrem ve Ceren'e oynayabilecekleri bir çocuk evi yapmak fikri ile bu serüven başladı. Sonrasında mesleğimin verdiği tecrübe ve avantaj ahşap sevgisiyle birleşince Minik Ev faaliyete başladı. İlk müşterim Bacyard Cottage modelini beğenen Kütahya Seramik Yönetim Kurulu üyesi Sema Güral Sürmeli'ydi.


Çocukların güvenliği için nelere dikkat ediliyor?

Söz konusu çocuklar olunca ebeveynler bu konuda oldukça hassas, haliyle yuvarlatılmış köşeler, çocuk ergonomisine uygun ölçüler ve plexi glass camlar gibi uygun malzeme kullanımı standartlarımızdandır.

Evlerin boyutları ne kadar oluyor? Şimdiye kadar yaptığınız en büyük ‘minik ev'in ölçüleri neydi?

Modellerimiz genelde 250cmx200cm oluyor. Bu ölçü Minik Ev'lerde çocukların optimum bir oyun alanı oluşturması için yeterli bir alan, fakat 2 ya da daha fazla çocuk sahibi ebeveynler büyük modelleri tercih etmekteler. Yaptığımız en büyük model ise bir anaokulu için olan 800cmx4000cm olan bir evdi.

Minik evlerin fiyatları ne kadardan başlıyor?

Mevcut modellerimiz 17 bin TL ile 22 bin TL arası değişmekte, fakat daha düşük ya da daha yüksek bütçelere göre modeller de üretiyoruz.


En çok talep hangi tip evlere? Kızlar hangisini, erkekler hangi modeli tercih ediyor?

En çok Victorian ve Victorian Loft modeli tercih ediliyor, renkleri müşteri talebine göre belirlediğimiz için bütün modeller kız ya da erkek çocuk için uygun görülüyor.

Evin nasıl olacağına çocuklar mı yoksa aileleri mi karar veriyor?

Çocukların bu konuda çok marjinal talepleri olabiliyor, haliyle genelde ebeveyn freni gerekebiliyor.

Evlerin içinde teknolojiyi nasıl kullanıyorsunuz? Nasıl istekler geliyor?

Bu konuda farklı talepler olduğunda iç mekan donanımı müşteri tarafından yapılıyor. Genelde yapılan uygulamalar, çocuklara oyun oynarken ya da ders çalışırken ihtiyaçları olacak elektrik donanımı ve aksesuarlar şeklinde oluyor. Bazı müşteriler evlerin içine WiFi, klima, dev ekranlar talep edebiliyor. Bunun dışında perdeler, mobilyalar, asma kat için yatak, duvar aksesuarları gibi uygulamalar da yapılıyor.


Sizi şaşırtan istekler oluyor mu?

Şaşırtan isteklerin kaynağı tabiî ki çocuklar, “Balon takıp uçurabilir miyiz” diyenler, tekerlekli isteyenler, “Ev üşür mü?” diyenler. Çocukların elinde olsa dünya kesinlikle daha eğlenceli olur, uçan evler, yolda giden evler, palto giymiş evler…

 

Çocuklar evi gördüklerinde ne tepki veriyor?

İlk tepki gözlerini açıp hayret bakışları, sonrasında kulaklara doğru bir gülümseme.. Anahtarları da istemeyi unutmuyorlar tabi ki.

Ünlü müşterileriniz var mı?

Bu konuda oldukça şanslıyız doğrusu. Çukurova Holding Yön. Kur.Bşk. Mehmet Emin Karamehmet, Beşiktaş Gemicilik Grubu CEO'su Yavuz Kalkavan, oyuncu Tuba Ünsal, Bursa Spor Eski Bşk. İbrahim Yazıcı gibi bir çok önemli isimlerle çalıştık. Bunlar dışında iş dünyasından daha pek çok isim var.

 

emlakrehberi/ 9 Haziran 2015

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.