Kadın - Aile

Misvağın faydaları nelerdir? Nasıl kullanılmalıdır?

Aslında Hİndistan, İran ve Kuzey Afrika'da yetişen bir ağaçtır. Bu ağacın dallarının kesilip ucunun dövülmesiyle diş temizliğinde uygulanan parça meydana gelir.

Misvağın faydaları nelerdir? Nasıl kullanılmalıdır?
-

Misvak harika bir diş dostudur.Faydaları da saymakla bitecek gibi değil. Bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Dış etlerini korur ve diş etlerinin birleşiminde mikrop olmamasını sağlar. Diş eti kanamalarına çok büyük derecede durdurur. Diş taşı oluşumunu engeller. Diş macunlarının içerisindeki katkı malzemelerini barındırmadığı için zararı yoktur, aksine faydalıdır. Alerjik bir duruma sebebiyet vermez ve diş etlerinin şişmemesini sağlar. Ph derecesi ağız için oldukça faydalıdır. Düzeenli kullanımda dişlerdeki sararmaları ortadan kaldırır. Diş macunlarının aksine; zararlı bakterileri öldürürken, yararlı bakterileri öldürmez. 

Diş etlerini uyardığınız ve oradaki damarları harekete geçirdiğiniz için vücudunuzda aynı şekilde uyarılmış, dolaşım sisteminin hareketi sağlanmış olur.

Yapılan araştırmalara göre; misvağın diğer sebze meyve ekstrelerine göre 20 kat daha fazla mikrop öldürdüğü kanıtlanmıştır.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.