Eğitim

MSÜ mülakat puanı kaç?

MSÜ mülakat puanı kaç? sorusu adaylar tarafından merak ediliyor. Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınav sonuçları açıklandı. Sonuçların ardından adaylar MSÜ mülakatına hazırlanıyor. Bu kapsamda en çok merak edilen sorulardan biri MSÜ mülakat puanının kaç? sorusu. Peki, Milli Savunma Üniversitesi mülakat puanı kaç?

MSÜ mülakat puanı kaç?
-

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 451 bin 272 adayın gireceği 14 Haziran Pazar günü yapılacak Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2020-MSÜ) için hazırlıkları tamamladıklarını bildirmişti.

Milli Savunma Üniversitesi mülakatı ne zaman yapılacak?

MSÜ mülakat tarihleri ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. 2'inci Seçim Aşamaları tarihleri www.personeltemin.msb.gov.tr genel ağ adresinden bilahere duyurulacak.

Milli Savunma Üniversitesi mülakat puanı kaç?

Kovid-19 bulaşma riski ve yayılma hızı insanların toplu olarak bulunduğu ortamlarda daha da arttığından Kovid-19 ile mücadele tedbirleri kapsamında; Fiziki Yeterlilik Testleri esnasında oluşabilecek yığılmaların önlenerek sosyal mesafenin korunması temin faaliyetinin sağlıklı bir şekilde icra edilmesi maksadıyla Fiziki Yeterlilik Testlerinin kısa süre içerisinde bitirilmesi önem kazanmıştır.

Fiziki Yeterlilik Testi nasıl uygulanır?

Bu maksatla MSÜ 2020 yılı Askeri Öğrenci Temini 2’nci Seçim Aşamalarında uygulanacak olan Fiziki Yeterlilik Testlerinde değişiklik yapılmıştır.

2020 yılı MSÜ Askeri Öğrenci Temini 2’nci Seçim Aşamaları Fiziki Yeterlilik Testinin 3 (üç) branş üzerinden (barfiks, mekik ve 400 m. koşu) uygulanmasına karar verilmiştir.

FYT'de üç branşın ikisinden birer puan almak zorunludur. İki ve daha fazla branştan puan alamayan aday not toplamına bakılmaksızın elenir. Aday puan alamadığı branş veya branşlardan bir defaya mahsus olmak üzere itiraz sınavına girebilir.

1. FYT'de üç branşın ikisinden birer puan almak zorunludur. İki ve daha fazla branştan puan alamayan aday not toplamına bakılmaksızın elenir. Aday puan alamadığı branş veya branşlardan bir defaya mahsus olmak üzere itiraz sınavına girebilir.

2. Adayın aldığı puanların toplamı FYT puanını oluşturur.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.