Siyaset

Muharrem İnce adaylığını açıkladı! Kılıçdaroğlu'ndan cevap geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'nin CHP Genel Başkanlığı adaylığına ilişkin soruya "İlla tek aday olacak diye bir kuralımız yok zaten. İki aday da beş aday da olur." sözleriyle cevap verdi.

Muharrem İnce adaylığını açıkladı! Kılıçdaroğlu'ndan cevap geldi
-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin 37'nci Olağan Kurultay sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin genel başkan adaylığına ilişkin bir soruya ise, "Olabilir arkadaşlar.İlla tek aday olacak diye bir kuralımız yok zaten. İki aday da beş aday da olur." ifadelerini kullandı.

 

"Herkes aday olabilir"

Sözcü'nün haberine göre; Muharrem İnce'nin genel başkan adaylığına ilişkin açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, "Aday ol, aday olma diye bir şey yok. Herkes arzu ederse aday olur." dedi.

"İlla tek aday olacak diye bir kuralımız yok zaten. İki aday da beş aday da olur. Ama kavga asla" diyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: Kim kavga ederse o partiden ayrılmak zorundadır. Biz onu partide tutmayız. Oturur demokratik açıdan yarışırlar buna bizim saygımız var.

Muharrem İnce: aday olacağım

CHP'nin 2018 Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, CHP'de delegeler isterse genel başkanlığa aday olabileceğini söyledi. Adaylık için sahaya inip delegelerden oy istemeyeceğini belirten İnce, genel başkanlık sonrası cumhurbaşkanlığına aday olacağını açıkladı.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.