ÖDÜLLÜ 15. TYT SINAVINA
KALAN SÜRE

::

Eğitim

Okul tatili uzatılacak mı?

Okul tatili uzatılacak mı? sorusu milyonlarca öğrenci ve velinin merak ettiği sorulardan biri. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okullarda eğitme 2 hafta süreyle ara verildiğini açıklamıştı. 16 Mart tarihinde başlayan ara tatilin ne zaman biteceği aileler ve öğrenciler tarafından takip ediliyor. Peki, Okul tatili uzatılacak mı? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okullarda tatilin uzatılıp uzamayacağını açıkladı.

Okul tatili uzatılacak mı?
-

Okul tatili uzatılacak mı? sorusu milyonlarca öğrenci ve velinin merak ettiği sorulardan biri. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okullarda eğitme 2 hafta süreyle ara verildiğini açıklamıştı. 16 Mart tarihinde başlayan ara tatilin ne zaman biteceği aileler ve öğrenciler tarafından takip ediliyor. Peki, Okul tatili uzatılacak mı? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okullarda tatilin uzatılıp uzamayacağını açıkladı.

Okul tatili uzatılacak mı? 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AA Editör Masası'nda eğitim gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. "Tatil süreci uzayabilir mi?" sorusu üzerine Selçuk, öncelikle ara tatili öne aldıklarını, ikinci haftanın tatil olmadığını söyledi. Selçuk sürecin, okulda yapılan bir eğitimin eve yansıması olduğunu belirterek, "Tatil değil, uzaktan eğitimden bahsediyoruz. Bunun uzayıp uzamaması konusu tümüyle Bilim Kurulunun dünyadaki gelişmeleri ve Türkiye'deki verileri de izleyerek alacağı tavsiye kararları doğrultusunda ortaya çıkacak." diye konuşmuştu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okul tatilinin uzayıp uzamayacağına ilişkin, Sağlık Bakanlığı ile süreci takip ediyoruz. Bu belirsizlik rahatsız ediyor farkındayım ama bunun bir süreci var. Veriler doğrultusunda karar verilecek. açıklamasında bulundu.

 

 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.