Gündem

'Olayın esasına inmeliyiz' deyip açıkladı: Bunu yapmadıkça koronavirüsten yakamızı kurtarmamız mümkün değil

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınına ilişkin önemli açıklamalarda bulunan GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kami Büyüközer, "Yaşananların müsebbibi sadece koronavirüsü değil" dedi. Olayın esasına inilmesi gerektiğini belirten Büyüközer, "Koronavirüs, yaratma gücünü elinde tutan ALLAH'ın bir mahlukatı. Ona emretti, dünyaya geldi ve cezalandırmak istediği insanları onun vasıtasıyla ikaz etmeye ve ders almaya görevlendirdi" ifadelerini kullandı.

-

 yeniakit.com.tr  Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya yayılan bir salgına dönüşen koronavirüs nedeniyle 22 binden fazla insan hayatını kaybetti. Virüs nedeniyle birçok ülke acil durum ilan ederken GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kami Büyüközer salgına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Dünyanın daha önce böyle bir salgına girdabına girmediğini dile getiren Büyüközer, virüsün tabiri caize ilahi bir musibet olduğunu söyledi.

Dünyanın bütün yerlerinden insanların tedirgin olduğunu belirteren Büyüközer, "İnsanların ticaretleri, sağlıkları ve her türlü düzenleri bozuldu. ALLAH gönderdiği kitapta bunları zaten söylemiyor mu? Hatırlayalım, "İnsanlar imtihandan geçirilmeden sadece 'İman ettik' demeleriyle bırakılıverileceklerini mi sandılar? Andolsun ki biz onlardan öncekileri de imtihandan geçirmişizdir. Elbette ALLAH, doğruları ortaya çıkaracak, yalancıları da mutlaka ortaya koyacaktır. Yoksa kötülükleri yapanlar bizden kaçabileceklerini mi sandılar? Ne kadar kötü (ne yanlış) hüküm veriyorlar! Ankebüt Suresi 2. ve 4. ayet." ifadelerini kullandı.

"Koronavirüs ALLAH'ın bir mahlukatı"

Olayın esasına inilmesi gerektiğini kaydeden Büyüközer, konuşmasının devamında şunları aktardı:

"Yaşananların müsebbibi sadece koronavirüsü değil. Koronavirüs, yaratma gücünü elinde tutan ALLAH'ın bir mahlukatı. Ona emretti, dünyaya geldi ve cezalandırmak istediği insanları onun vasıtasıyla ikaz etmeye ve ders almaya görevlendirdi. Olaya böyle bakmadığımız müddetçe biz sadece elimizi yıkamakla sevdiğimiz insanlarla uzaktan selamlaşmakla ve türlü tedbirler alarak bu beladan yakamızı kurtarmamız mümkün değil. Bunun esasına inmemiz lazım. Bu musibet neden başımıza geldi"

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.