Gündem

Önce Muğla, sonra Bolu...! CHP'li belediyelerden kutsala saygısızlık

CHP’li belediyeler, millet hizmet beklerken, bir yandan diktikleri Mustafa Kemal heykellerini yıkayıp parlatırken, diğer yandan ise Mustafa Kemal’in ismini kullanarak, İslam dininin kutsallarına sayısızlık ederek alay ediyor.

Önce Muğla, sonra Bolu...! CHP'li belediyelerden kutsala saygısızlık
-

 yeniakit.com.tr  özel haber 

CHP’li başkanların yönetimindeki belediyelerden skandallar fışkırmaya devam ediyor. Millet hizmet beklerken, direksiyonunu istismara ve saygısızlığa kıran CHP’li belediyeler ayını yolda yol gitmeyi sürdürüyor.

Diktikleri Mustafa Kemal heykelleriyle sıkça gündeme gelen CHP’li belediyeler son dönemde işi daha ileri noktaya taşıdı. Heykelleri parlatmaktan sıkılan belediyeler şimdi de Mustafa Kemal’in ismini kullanarak İslam’a saygısızlık etmeye başladı. Sergilenen saygısızlığın son örneğine ise 31 Mart seçimlerinde göreve geldikten sonra Kur’an-ı Kerim’i öperek takiyye yapan Tanju Özcan’ın başkanlığındaki Bolu Belediyesi imza attı.

‘Gel cennet özlesin seni’

İş başı yapar yapmaz, Suriye’de iş savaştan kaçarak ülkemize sığınan mültecilere yapılan yardımlara göz diken Bolu Belediyesi, şimdi de İslam'ın kutsalı cennetle alay etti. Geçtiğimiz günlerde Muğla Belediyesinin şehirdeki halk otobüslerinin arkasında Mustafa Kemal’in fotoğrafı ile birlikte “Gel biraz da cennet özlesin seni” ifadelerine yer vermesi halen hafızalardaki yerini korurken, aynı saygısızlığa şimdi de Tanju Özcan başkanlığındaki Bolu Belediyesi yaptı. Belediye, şehirde hizmet veren halk otobüslerinin arkasına asılan ve üzerinde Mustafa Kemal portresi ile Anıtkabir’in yer aldığı fotoğrafın yanına ‘Gel biraz da cennet özlesin” seni ifadesine yer vererek İslam’a göre kutsal bir yer olarak kabul edilen ‘cenneti’ skandal bir benzetmeye alet etti.

Halk kutsala saygısızlığa tepkili

Mazbatasını aldıktan sonra Kur’an’ı Kerim’i öperek göreve başlayan ve bir süre sonra CHP’li diğer yöneticiler gibi takiyye yaptığı ortaya çıkan Tanju Özcan’ın başkanlığını yaptığı Bolu Belediyesinin skandal benzetmesi gerek otobüsleri kullanan, gerekse sokakta gezen vatandaşların büyük tepkisini çekti. Vatandaşlar, belediyenin Mustafa Kemal’in ismi üzerinden yapılan istismar ve saygısızlığı bir an önce sonlandırılmasını ve hizmet odaklı projeler ile gündeme gelmesi gerektiğine vurgu yaptı.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.