Teknoloji

Ordumuzun gücüne güç katacak! Yerli "tank katilleri" teslim edildi

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir Twitter hesabından UMTAS füzelerinin Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim edildiğini açıkladı.

-

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "TSK'ya yeni #UMTAS 'Uzun Menzilli Tanksavar Füzesi' teslimatları yapıldı" ifadelerini kullandı. 

T-129 ATAK helikopterlerinde de kullanılan füzeler, lazer güdüm sistemi, Gece-Gündüz ve Tüm hava koşullarında görev yapabilme, sabit ve hareketli hedeflere karşı kullanım ve uçuş esnasında hedef değiştirme gibi özelliklere sahip.

UMTAS'ların menzili 8 kilometreye kadar ulaşıyor.

L-UMTAS füze sistemi

L-UMTAS taarruz helikopterlerinden kullanım için geliştirilen bir tanksavar füze sistemidir. Üzerinde barındırdığı yüksek teknoloji ile modern savaş alanındaki tüm zırhlı tehditlere karşı etkilidir.

T-129 ATAK ve SH-70 Helikopterleri’nin yanı sıra, MIL-STD-1760 ve MIL-STD-1553 standartlarına sahip diğer helikopter platformlarına entegrasyon çalışmaları da devam etmektedir.

Taktik Özellikler

Gece ve Gündüz Görev Yapabilme Özelliği

”At-Unut” Kullanım Modu

Sütre Gerisinden Atış

Sabit ve Hareketli Hedeflere Karşı Kullanım

Geniş Fırlatma Zarfı ile Platform Doğrultusu Dışındaki Hedeflere Etkinlik

Sıvı Yakıt Yangını ve Kurşun Çarpmasına Karşı Duyarsız Mühimmat Özelliği

L-UMTAS helikopter platformlarının yanı sıra diğer hava, kara ve deniz platformlarından kullanıma uygun özellikte bir sistemdir.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.