Yerel

Örgütlü hırsızlık yapan 12 kişi adliyeye çıkarıldı

İstanbul'da kent genelinde yapılan operasyonda örgütlü olarak hırsızlık yaptığı gerekçesiyle yakalanan 12 kişi adliyeye çıktı.

Örgütlü hırsızlık yapan 12 kişi adliyeye çıkarıldı
-

İstanbul'da örgütlü olarak hırsızlık yaptığı gerekçesiyle yakalanan 12 kişi adliyeye çıkarıldı.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, kent genelinde 30 Ocak ile 9 Mayıs arasında ev, okul ve iş yerlerinden hırsızlık ve otomobil hırsızlığı yapan bir suç örgütünün üyelerini yakalamak için çalışma başlattı.

Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından, şüphelilerin kimlikleri ve adresleri tespit edildi.

Polis, 10 Mayıs'ta Küçükçekmece, Başakşehir, Bahçelievler, Bağcılar ve Esenyurt ilçelerinde belirlenen adreslere baskın düzenledi. Operasyonda, Hakan A. (20), Adem A. (18), Caner K. (18), Sami A. (20), Murat K. (30), Gökhan U. (23), H. P. (17), S. A. (17), Levent B. (21), Zafer Y. (23), Kübra G. (25) ve Hakan A. (18) yakalandı.

Adreslerde yapılan aramada, 3 bin 500 lira, hırsızlık olaylarında kullanılan 3 levye ile 2 tornavida, çalıntı olabileceği değerlendirilen 4 televizyon ve 2 otomobil anahtarı ele geçirildi.

Farklı ilçelerde 27 ayrı hırsızlık olayına karıştıkları tespit edilen şüphelilerden bazılarının "hırsızlık, yaralama, uyuşturucu ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" gibi suçlardan kaydının olduğu bildirildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 12 şüpheli adliyeye sevk edildi.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.