Gündem

Orhan Miroğlu sert tepki gösterdi: Bu beni derinden yaraladı, kınıyorum

25 ve 26. Dönem Mardin Milletvekili AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, Aksaray'da otizmli çocukların yuhalanması olayına sert tepki gösterdi.

Orhan Miroğlu sert tepki gösterdi: Bu beni derinden yaraladı, kınıyorum
-

AK Partili eski vekil Orhan Miroğlu, Aksaray'da diğer öğrencilerin velileri tarafından özel öğrencilerin sınıflarının kapatılması yönündeki skandal çağrıya sert çıktı.

Orhan Miroğlu, yaşananların kendisini üzdüğün söyleyerek, "Aksaray’da otizmli evlatlarımızın yuhalanması olayı, bir engelli babası olarak beni derinden yaraladı. Kınıyorum! Aklıma yıllar önce canım oğlum Zerdeşt’i belediye otobüsünde istemeyen, “neden sokağa çıkarıyorsunuz” diyerek, utanmadan sorgulayan sorunlu zihniyeti getirdi" dedi.

Yaşananları ötekileştirme olarak niteleyen Miroğlu, "Biz çocuklarımıza sevgiyi ve merhameti öğretecekken, bunu mu yapıyoruz? Ötekileştirmeyi mi öğretiyoruz? Bu yapılan otizmli çocuklarımızın özelinde, engelli bireylerimizi ötekileştirmektir. Çocukların koşulsuz eğitim alma hakkı diğer tüm hakları gibi evrenseldir" dedi ve şöyle devam etti:

"Amacımız ayrıştırmak değil"

Zihinsel veya bedensel herhangi bir engeli bulunmayan çocuğumuz nasıl eğitim alıyorsa, engelli çocuklarımız da eşit şartlarda aynı eğitimi alacaktır. Amacımız ayrıştırmak değil, çocuklarımızı toplumun her alanında bir araya getirmek ve kaynaştırmak olmalıdır.

Engelli bireylerle vakit geçirmeye çalışın, dünyanızın ne kadar değiştiğini göreceksiniz.

 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.