Eğitim

Özel okullarda telafi eğitimi ne zaman başlıyor?

Özel okullar ne zaman açılacak? Özel okullarda okuyan öğrenciler ve aileleri telafi eğitimlerinin ne zaman başlayacağını merak ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı 31 Ağustos’ta okulların açılacağını duyurdu. Ancak özel okulların telafi eğitimi sebebiyle ders zilini daha erken çalması bekleniyor. Bu sebeple “Özel okullar ne zaman açılacak?” , “Telafi eğitimi ne zaman başlayacak 2020”, “Özel okullar ne zaman açılıyor?” , “Özel okul telafi eğitimi tarihi” konularını araştırıyor. İşte, detaylar.

Özel okullarda telafi eğitimi ne zaman başlıyor?
-

Koronavirüs sebebiyle mart ayında başlayan uzaktan eğitim 19 Haziran’da tamamlandı. Gözler okulların açılacağı tarihe çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığı okulların 31 Ağustos’ta açılacağını duyurdu. Ancak özel okullar telafi eğitimi sebebiyle daha erken ders başı yapacak.

Özel okullarda telafi eğitimi ne zaman başlıyor?

Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği (TÖDER) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel, özel okullar olarak ağustos ayının başından itibaren öğretmenlerle çalışma yapacaklarını, 15 Ağustos’ta da telafi eğitimlerine başlayacaklarını aktardı. Taşel, "Telafi eğitimleri çok gerekli eğitimlerdir. Çünkü öğrenciler ikinci dönem konularının tamamını online olarak takip ettiler. İkinci dönem konuları da daha sonraki yıllarda karşılarına çıkacak konulardır. Türk milli eğitim sistemimizde sarmal bir yapı var. Bir yılki konu, bir sonraki yılın ya da daha sonraki yılların ön bilgisi niteliğindedir. Bu sarmal modelden dolayı arada boşlukların oluşmaması gerekir." değerlendirmesini yaptı.

Telafi eğitimlerinin içeriği konusunda derneğe üye özel okullara örnek programlar sunacaklarını dile getiren Taşel, ancak bu konuda okulların kendi insiyatifleriyle karar vereceğini, okulların ve velilerin istekleri doğrultusunda çocukların zorluk çektiği dersleri ön plana almak kaydıyla telafi eğitimlerinin yapılacağını anlattı.

 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.