Gündem

Parti kuracağı iddia edilen Abdullah Gül hakkında şok sözler! "Her taşın altından o çıkıyor"

Star yazarı Ahmet Kekeç, AK Parti ve Erdoğan’dan nefret eden çevrelerin düzenlediği her etkinlikte Abdullah Gül’ün yer aldığını iddia ederek, “Her taşın altından o çıkıyor” dedi.

Parti kuracağı iddia edilen Abdullah Gül hakkında şok sözler!
-

Star gazetesi yazarlarından Ahmet Kekeç, yeni siyasi parti kuracağı iddiaları öne sürülen Abdullah Gül için, “Her taşın altından o çıkıyor” ifadelerini kullandı.

Kekeç, isim vermeden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na da göndermede bulundu ve şunları yazdı:

“Parti kurma hazırlığı içinde olduğu iddia edilen eski Başbakan neden konuşmuyor? En ufak bir iddiayı bile anında tekzip ederdi. İddialar gerçeği yansıtmıyorsa, neden açıklama yapmıyor? Doğruysa, neden elan üyesi bulunduğu partiyle ilişkisini kesmiyor?”

İşte Kekeç’in yazısının tamamı:

Her taşın altından o çıkıyor Kenan Evren, darbe yapıp devlet başkanlığını ele geçirdiğinde, ülkeyi Atatürkçülüğe ikna etmek gibi kutsal bir görev üstlendi ve bizleri Atatürk’ün her an her yerde olduğuna inandırmaya çalışan özlü sözler söyledi. Mesela, “Hangi taşı kaldırsanız, altından Atatürk çıkar” dedi. Bu sözü “Atatürk güzellemesi” sanan paşamıza, aynı güzellemelerle karşılık verildi ama bunu anlayacak kapasiteye ve donanıma sahip değildi. Şimdi ben de benzer bir güzelleme yapmak istiyorum ve her taşın altından “o”nun çıktığını iddia ediyorum. Buradaki “o”, on birinci Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’dür. Her taşın altından artık o çıkıyor. Cumhurbaşkanlığı görevini tamamladıktan sonra, partisine olan mesafeli tavrını hatırlatan gazetecilere, “Aktif siyasi hayatımı noktaladım da, o yüzden” karşılığını verdi. Eyvallah... Bir “karar”dır. Partiden bazı arkadaşları buruklukla karşılasalar da, bu karar saygı gördü, saygıyla karşılandı. Demek ki Sayın Gül, bundan böyle partisinin (yani AK Parti’nin) toplantı ve etkinliklerinde boy göstermeyecekti, aktif siyasetten elini eteğini çekecekti, bir anlamda “emekliliğin keyfini” sürecekti. Fakat o da ne!

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.