Dünya

Paylaşımlarıyla tepki toplamıştı! Twitter harekete geçti

Sosyal medya devi Twitter, koronavirüs salgınını hafife alan ve sıkı karantina önlemlerinin gereksiz olduğunu belirten Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’nun iki paylaşımının kaldırılmasına karar verdi.

Paylaşımlarıyla tepki toplamıştı! Twitter harekete geçti
-

Özellikle ırkçı açıklamaları ile gündeme gelen ve toplumdaki birçok kesimin tepkisini alan Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’nun, tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını ile ilgili Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlar, sosyal medya devi Twitter'ı harekete geçirdi. Twitter, Jair Bolsonaro’nun koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan sıkı karantina önlemlerinin gereksiz olduğunu belirttiği iki videosunu topluluk kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle kaldırdı.

"Böyle devam ederse Brezilya Venezuela'ya dönüşecek"

Kaldırılan videoda Bolsonaro, bir sokak satıcısına "İnsanlardan duyduğum şey çalışmak istedikleri. Başından beri söylediğim iki şey var: Dikkatli olacağız ve 65 yaş üstü kişiler evde kalacak." dediği, satıcının ise: "Hiçbir şey yapmadan duramayız. İnsanlar hastalıktan değil, açlıktan ölmekten korkuyor." cevabını verdiği görüldü.

Diğer videoda ise Bolsonaro, valiler ve bazı belediye başkanları tarafından virüse karşı etkili bir sınırlama önlemi olarak uygulanan karantina önlemlerini gereksiz bularak şunları söyledi: "Bu şekilde devam ederse, çözülmesi yıllar alacak devasa bir işsizlik sorunu ile karşılaşacağız. Brezilya ya durmayacak, ya da Venezuela'ya dönüşecek."

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.