Ekonomi

Petrol fiyatlarının düştü işleri zora girdi!

Irak Maliye Bakanı Hoşyar Zebari, ülkesinin petrol fiyatlarının düşmesi sebebiyle 2016 yılı içinde mali sıkıntılarla karşı karşıya kalacağını söyledi.

Petrol fiyatlarının düştü işleri zora girdi!
-

Irak Maliye Bakanı Hoşyar Zebari , ülkesinin petrol fiyatlarının düşmesi sebebiyle 2016 yılı içinde mali sıkıntılarla karşı karşıya kalacağını belirtti.

Zebari, bakanlık binasında düzenlediği basın toplantısında, dünya piyasalarında görülen petrol fiyatlarındaki düşüşün uzun bir süre daha devam edeceği yönünde beklentiler olduğunu dile getirdi. Bu sebeple Irak 'ın bu yıl bir takım mali sıkıntılarla karşılaşacağını dile getiren Zebari, hükümetin bütçede memuriyet derecelerini düşürme niyetinde olmadığını ve maaşların farklı yollardan ödeneceğini söyledi.

Irak , petrol fiyatlarının düşmesinden en fazla etkilenen ülkelerden biri. Ülkenin 2016 bütçesinde petrolün varil fiyatı 45 dolardan hesaplanmıştı ancak petrol fiyatlarının varil başına 30 dolara kadar düşmesi sebebiyle petrolden elde edilecek gelirin beklentilerin altında kalacağı belirtiliyor.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.