Kadın - Aile

Psikiyatr Kemal Sayar’dan dikkat çeken açıklama: Evliliklerini bir kenara bırakıyorlar

Psikiyatr Kemal Sayar, eskiden kadınların umutlarını bir kenara bıraktıklarını, fakat günümüzde umutlarına sıkıca sarılarak evliliklerini bir kenara bıraktıklarını belirterek, “Erkekler ve kadınlar eski ilkelerle yeni yaşam biçimleri arasına sıkışıp kaldılar.” değerlendirmesinde bulundu.

Psikiyatr Kemal Sayar’dan dikkat çeken açıklama: Evliliklerini bir kenara bırakıyorlar
-

Psikiyatri uzmanı Dr. Kemal Sayar, kadınların Türk aile yapısını dinamitleyen davranışlarına ilişkin öenmli açıklamalarda bulundu.

Sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken Sayar, evliliklerde görülen olumsuzluklara değindi.

Psikiyatri uzmanı Sayar, evliliklerde kadınların çok şey beklediklerini, evliliklerini bir kenara bırakabildiklerini belirterek şu cümleleri paylaştı:

Evliliklerde şöyle bir durum görünmeye başladı: Kadın mutsuz, erkek sorun görmüyor. Erkek işlerin yürümesini yeterli görüyor, kadın daha fazla içsel yakınlık ve anlaşılmak istiyor. Günümüzde kadınlar, annelerine göre, evliliklerinden daha çok şey bekliyor.

'Hüsran durumunda eskiden kadınlar umutlarını bir kenara bırakırlardı. Buna karşı günümüzde umutlarına sıkıca sarılıyor ve evliliklerini bir kenara bırakıyorlar.. Erkekler ve kadınlar eski ilkelerle yeni yaşam biçimleri arasına sıkışıp kaldılar.'

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.