Siyaset

Rekortmen başkan yeniakit.com.tr'ye konuştu

Konya'yı yüzde yetmişin üzerinde bir oy oranıyla kazanan Cumhur İttifakı adayı Uğur İbrahim Altay, "Konyalılar gerekeni sandıkta yaptı. Biz de 5 yıl boyunca onlara hizmet etmek için gece gündüz çalışacağız." dedi.

-

 Taha Emre Özdemir  Ankara  Konya'yı rekor bir oranıyla kazanan Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yeniakit.com.tr'ye açıklamalarda bulundu. Başkan Altay, "Konyalılar gerekeni sandıkta yaptılar. Biz de 5 yıl boyunca onlara hizmet etmek için gece gündüz çalışacağız." dedi.

"Başarılı bir seçim dönemi geçirdik. Konya büyükşehirler arasında birinci oldu." diyen Başkan Altay, "Konyalılara ne kadar teşekkür etsek azdır. Şu anda yoğun bir şekilde tebrik ziyaretleri alıyoruz. Biz de bir taraftan benim şehir projesi kapsamında açıkladığımız projeleri gerçekleştirmek için çabalıyoruz. Konya'yı gelecek döneme hazırlamak için yoğun bir gayret içindeyiz." ifadelerini kullandı.

'10 pilot okulda geri dönüşüm çalışmaları yürütüyoruz'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a, Konya'ya olan destekleri için teşekkür eden Başkan Altay, sözlerine şöyle devam etti:

"Konya'da geri dönüşümle ilgili bir uygulamayı sayın Murat Kurum'a yerinde tanıtma şansımız oldu. Şehrimizde on okulda pilot uygulamamız var. Bu vesile ile çocuklarımıza geri dönüşüm bilincini aşılıyoruz. Bakanlığımızın da desteğiyle okullarımızdaki atıkları geri dönüşümle kazanmanın gayreti içindeyiz."

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.