Medya

Rıza Zelyut Aydınlık'tan kovuldu!

Ecdadımıza 'Oğlancı' iftirasını atan Aydınlık yazarı Rıza Zelyut, AK Partili seçmeni terör örgütleriyle ilişkilendirdiği gerekçesiyle gazeteden kovuldu.

Rıza Zelyut Aydınlık'tan kovuldu!
-

Aydınlık gazetesinin ahlaksız yazarı Rıza Zelyut, yazdığı bir yazı nedeniyle gazeteden kovuldu. Zelyut, gazeteden kovulmasını bugünkü 'Hoşçakal Aydınlık' başlıklı yazısıyla okuyucularına duyurdu.

'Alışığım bu işe'

Bugün yazdığı son yazısında kovulmasına ilişkin bilgiler veren Zelyut, ''son dönemde gazetenin çizgisine uymayan yazılarım yüzünden yönetim benimle yollarını ayırma kararı aldı.'' ifadelerini kullandı. Daha önce çalışığı gazetelerden de iki kez kovulduğunu söyleyen Zelyut, bu işe alışık olduğunu söyledi.

"Uslanmadım çünkü deniz fenerim Atatürk oldu"

Yazısının son bölümünde ise okuyucularına seslenen Zelyut, şu ifadeleri kullandı;

Değerli arkadaşlar; sizleri asla aldatmadım. Yazılarım hep bilgiye ve belgeye dayalı oldu; kimseye de iftira atmadım. Türkiye Cumhuriyeti’ni ayakta tutan çağdaş değerleri ve Kemalist ilkeleri kılavuz edindim. Kim ulu Atatürk’e bir laf dediyse iki lafla karşılık verdim. O yüzden de mahkemelere verildim, hapis cezası, para cezaları aldım ama uslanmadım gitti... Çünkü, benim deniz fenerim hep Gazi Mustafa Kemal Atatürk oldu. Sizin de aynı yolda yürüdüğünüzü bildiğimden buradan içim rahat ayrılıyorum... İşte geldim gidiyorum, şen olasın Haleb Şehri...

Dün de 'Fırıldak Sebo' ayrılmıştı

Kamuoyunda 'Fırıldak Sebo' olarak bilinen Sabahattin Önkibar, dün yazdığı yazısında Aydınlık'tan ayrıldığını duyurmuştu.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.