Spor

Ronaldo, Instagram'a damga vurdu

Koronavirüs pandemi döneminde evlerinde kalan sporcular sosyal medyada daha çok paylaşım yaparken bunlardan bazıları da 'sponsorlu'ydu. Ronaldo haliyle en çok kazanan isim oldu. 4 sponsorlu paylaşım yapan Portekizli futbolcu 2.094.784 Euro (Yaklaşık 16 milyon TL) kazandı.

Ronaldo, Instagram'a damga vurdu
-

Pandemi döneminde evlerinde kalan sporcular sosyal medyada daha çok paylaşım yaparken bunlardan bazıları da 'sponsorlu'ydu. Birçok sporcu ününe ve takipçi sayısına göre reklam ve ona göre para aldı. En çok takipçisi olan sporcu durumundaki Cristiano Ronaldo haliyle en çok kazanan isim oldu. Dünyaca ünlü veri şirketi Attain'in son araştırmasına göre 12 Mart-14 Mayıs arasında 4 sponsorlu paylaşım yapan Portekizli futbolcu 2.094.784 Euro (Yaklaşık 16 milyon TL) kazandı.

Pandemiyi diğer ülkelere göre daha hafif atlatan Macaristan, futbol maçlarına da hatırı sayılır sayıda taraftar alıyor. Nitekim Honved ve Mezokovesd arasında oynanan Macaristan Kupası final maçını yaklaşık 10 bin kişi takip etti. Yeni yapılan 65 bin kişi kapasiteli Puşkaş Ulusal Stadı'nda sosyal mesafe kuralları gereği her dört koltuktan birine taraftar alındı. Maçı 2-1 kazanan Honved, bu başarısını çok sayıda taraftarıyla beraber kutladı.

İspanya'da futbol yarım maçla başlayacak

İspanya'da pandemi nedeniyle ara verilen futbol maçları 10 Haziran'da yeniden başlayacak. Oynanacak ilk karşılaşma ise 2. Lig'deki Rayo Vallecano-Albecete randevusu olacak. Bu maç tek devre oynanacak. Zira iki takım arasında 15 Aralık 2019'da oynanan maç, tribünlerdeki ırkçı tezahüratlar nedeniyle devre arasında hakem tarafından tatil edilmişti.

Kaynak: Hürriyet

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.