Medya

RTÜK'ün denetim kararı sonrası anket yapıldı: Katılımcıların yüzde 78'i Netflix'ten ayrılacak

Webtekno, RTÜK'ün internet yayınlarını denetlemesini düzenleyen yönetmelik Resmi Gazete'de yayınlandıktan sonra bir anket araştırması yaptı. Katılımcılara yöneltilen, ''RTÜK denetimi nedeniyle Netflix ve BluTV gibi servisleri bırakır mısınız?' sorusuna %78 oranında, 'Evet, ayrılırım.' cevabı verildi.

RTÜK'ün denetim kararı sonrası anket yapıldı: Katılımcıların yüzde 78'i Netflix'ten ayrılacak
-

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr 

RTÜK'ün denetim kararından sonra Webtekno tarafından bir araştırma anketi yapıldı. Anket sonuçlarına göre kullanıcıların yüzde 78'i RTÜK denetimi nedeni ile Netflix ve Blu TV gibi platformların üyeliğinden vazgeçme kararı aldı. 

https://www.yeniakit.com.tr/haber/nurullah-ozturk-yeniakitcomtrye-konustu-rtuk-sansurcu-ise-tum-dunya-sansurcu-demektir-877196.html

Webtekno'nun anketine 15 bin 155 kişi katıldı. Katılımcılara, 'RTÜK denetimi nedeniyle Netflix ve BluTV gibi servisleri bırakır mısınız?' şeklinde yöneltilen soruya şu oranlarda cevap verildi:

Evet, üyeliklerimi silerim: %78

Hayır, kullanmaya devam ederim: %22

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından 2018'den bu yana üzerinde çalışılan düzenleme 1 Ağustos 2019'da yönetmeliğin Resmi Gazete'de yayınlanmasıyla resmiyete kavuştu. RTÜK'ten, henüz ilgili platformlara bir düzenleme ya da sakıncalı görünen içerikleri kaldırma talebi ise yapılmadı. 
YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.