Sağlık

Sabahları aç karna su içmenin inanılmaz faydası

Suyun insan yaşamındaki önemi tartışılamaz. Her gün yeterli miktarda su içmek, sağlığımız için yapmamız gerekenlerin başında geliyor. Peki ya aç karna su içerseniz vücudunuzda neler olur? İşte cevabı...

Sabahları aç karna su içmenin inanılmaz faydası
-

Vücudumuz ağırlıklı olarak sudan oluşmaktadır. Kaslarımızın %75’i, beynimizin %90’ı, kemiklerimizin %22’si ve kanımızın %83’ü sudur.

Su ihtiyacının karşılanamadığı zamanlar uzun ve kısa vadede olumsuz etkileri oluşur.

Uzun vadede rastlanan hastalıkların başında migren, sinüzit, hipertansiyon, göğüs kanseri, hemoroid, böbrek taşı oluşu geliyor.

Sabah uyandığınızda ilk yapacağınız şey su içmek olsun.

Bir deney önerimiz olacak. Bu deney sonucunda her güne farklı ve zinde başlayacak, mideniz rahat, cilt ve saç sağlığınız daha iyi olacak.

Uyandığınızda dişleri fırçalamadan önce aç karnına 1.5 litreye yakın (4 bardak) su için.

Su içtikten sonra 45 dakika bir şey yemeyin

Akşam yemeğinden 30 dakika önce su için. Akşam yemeği ve sabah kahvaltı sonrası 2 saate yakın su içmeyin.

Sabah 4 bardak su içmek ağır gelebilir. İçemiyorsanız vücudun alabildiği kadarını içebilirsiniz.

Bu deney sonucu uzun vadede oluşacak sindirim sistemi hastalıkları, göz problemleri hastalıklarını ortadan kaldırmada etkili olacaksınız.

Sabah aç karnına su içmenin faydaları

Bağırsakları hareketlendiren su gece vücudu onarırken toksinleri atmaya yardımcı olur. Aç karnına içilen su vücudu tazeler. Zararlı toksinleri temizler. Kas hücrelerinin oluşumuna destek sağlar.

Metabolizmayı %24 gibi rakamda hızlandıran özelliği vardır. Zayıflamak için bol su tüketmek programınıza destek sağlayacaktır. Sindirim sistemi hızlı çalışacak ve yeme isteğiniz azalarak zayıflayacaksınız.

Uyandığınızda içeceğiniz 1 bardak su tüketmeniz zararlı toksinleri giderecek, mide asidinin giderilmesine olanak sağlayacaktır. Aç karnına içilen su bu asidi çözmeye yardımcı olacak. Ayrıca sabah kahvaltısı sırasında mideniz daha hafifleyecek.

Kırışıkları önleme özelliği bulunan su cildin erken yaşlanmasını önler. Yarım litre (500 ml) su tüketmeniz durumunda vücudunuz kan akışı hızlanacak, cildiniz parlayacak daha canlı görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca saçların parlak görünümünü sağlar.

Sabah içeceğiniz su böbrek taşı oluşumunu önler. Asit çözücü özelliği bulunan suda böbrek taşı oluşumunun nedeni olan asitleri önler.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.