Gündem

Sağır duymaz uydurur…! Rahmi Turan yine cehaletini ortaya koydu

Sözde ilerici özde gerici Sözcü gazetesinde kalem oynatan cehalet makinesi Kemalist Rahmi Turan, bugünkü yazısında YSK’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal etmesi kararını değerlendirirken, bir kez daha cehaletini ortaya serdi.

Sağır duymaz uydurur…! Rahmi Turan yine cehaletini ortaya koydu
-

 yeniakit.com.tr  Özel Haber 

Kemalizmi bir sömürü politikası olarak kullanan sözde ilerici özde gerici Sözcü gazetesinin cehalet abidesi yazarı, Rahmi Turan bir kez daha faka bastı. Turan, Yüksek Seçim Kurulu’nun şaibe ve usulsüzlüklerin tavan yaptığı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal etmesini yorumlarken bir kez daha cehaletini ortaya koydu.

Sağır duymaz, uydurur…

Kemalist Sözcü’nün cehalet makinesi Rahmi Turan, bugünkü yazısında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesine karar veren YSK’nın kararı nasıl aldığını yorumladı. Asil ve yedek üyelerin de katılımıyla 7’ye karşı 4 oyla alınan seçim yenileme kararının hukuksuz olduğunu savunan Turan, “İstanbul Büyükşehir seçiminin iptal edildiği toplantıya 4 yedek üye de katıldı ve iptal kararı böyle alındı. Eğer toplantıya kanunun emrettiği gibi sadece 7 asil üye katılsaydı İstanbul Büyükşehir seçimi 4 lehte, 3 aleyhte oyla iptal edilmemiş olacaktı. 4 yedek üyenin tamamı iptal için oy kullanınca durum 7-4 aleyhte oldu.” ifadelerini kullandı.

Oysa gerçek bambaşka

Yazısında 4 yedek üyenin YSK’daki oylamaya katılmaması durumunda seçim yenileme kararının alınamayacağını iddia eden Turan’ın günler önce usta gazeteci Ali İhsan Karahasanoğlu’nun Yeni Akit gazetesindeki köşesinde de değindiği gerçeklerden bihaber olduğu ve yalanlara tam gaz devam ettiği ortaya çıktı. Karahsanoğlu, söz konusu yazısında oylama sonuçlarını paylaşarak asil ve yedek üyelerin hangi yönde oy kullandıklarını açıklamış ve yedek üyelerin oylamaya katılamaması durumunda dahi, 4'e karşı 3 oyla seçim yenileme kararını  çıkacağını söylemişti.

İşte Karahasanoğlu’nun yazısındaki ilgili bölüm:

Asıl üyeler şunlar: Sadi Güven (Ret verdi), Erhan Çiftçi (Kabul verdi), Zeki Yiğit (Kabul verdi), Nakiyüddün Buğday (Kabul verdi), Muharrem Akkaya (Kabul verdi), Cengiz Topaktaş (Ret verdi), Kürşat Hamurcu (Ret verdi).

Yedek üyeler ise şunlar; İlhan Hanağası (Kabul verdi), Faruk Kaymak (Kabul verdi), Refik Eğri (Kabul verdi), Yunus Aykın (Ret verdi).

Görüldüğü gibi, sadece asılları dikkate aldığınızda, 4’e karşı 3 oyla iptal kararı çıkıyor..

Yani, CHP kafalıların dediği gibi, yedekler katıldığı için iptal kararı verilmiş değil..

Geçtiğimiz günlerde, “Meyhaneden çıkıp, seçimin iptalinin hukuksuz olduğuna ilişkin ahkam kesiyorlar” demiştim.

Dindar kardeşlerimiz bile, itiraz ettiler.

“Niye öyle söylüyorsun, niye insanlara saygısız ifadeler kullanıyorsun” dediler.

Buyrun söyleyin..

“Meyhaneden çıkıp ahkam kesiyorlar” derken, yanlış mı söylemişim?..

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.