Gündem

Sağlık Bakanlığı koronavirüs tablosu canlı günlük

Günlük koronavirüs tablosu Sağlık Bakanlığı. Dünya çapında corona virüsü yayılmaya katlanarak devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs vaka ve karantina sayılarını gösterecek tablonun artık resmi sitede yer alacağını açıklamasından sonra Sağlık Bakanlığı corona tablosu canlı, Sağlık Bakanlığı koronavirüs tablobu ölü sayısı, Sağlık Bakanlığı koronavirüs vaka sayısı merek edilmekte. İşte Türkiye günlük koronavirüs tablosu.

Sağlık Bakanlığı koronavirüs tablosu canlı günlük
-

Dünya çapında corona virüsü yayılmaya katlanarak devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs vaka ve karantina sayılarını gösterecek tablonun artık resmi sitede yer alacağını açıklamasından sonra Sağlık Bakanlığı corona tablosu canlı, Sağlık Bakanlığı koronavirüs tablobu ölü sayısı, Sağlık Bakanlığı koronavirüs vaka sayısı merek edilmekte. İşte Türkiye günlük koronavirüs tablosu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs nedeniyle 15 kişinindaha hayatını kaybettiğini, bugüne kadar vefat eden hasta sayısının 59’e yükseldiğini açıkladı. Bakan Koca, yaptığı açıklamada “Son 24 saatte 5 bin 35 test sonuçlandı. 561 tanı kondu. 15 hastamız hayata veda etti. Bugüne denk kaybettiğimiz hasta sayısı 59. Toplam hasta sayımız 2 bin 433. Sayılar, kayıp acısını, endişeyi ifade edemeyiz. Sıfır riskle yaşamaya çalışalım. Bizi hayata tedbir bağlar.” Paylaşımında bulundu. 

Sağlık Bakanlığı koronavirüs tablosu canlı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün kameralar karşısında Koronavirüs önlemleri hakkında önemli bilgiler paylaştı. Bu anlamda Türkiye'deki koronavirüs hastalarıyla ilgili hazırladığı tabloyu paylaştı. Tabloda günlük yapılan test sayıları yer alacak. Vatandaşlar corona tablosuna ulaşmak için araştırma yapmaya başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs vaka ve karantina sayılarını gösterecek tablonun artık resmi sitede yer alacağını açıkladı. 

Sağlık Bakanlığı tüm dünyada etkili olan ve binlerce insanın ölümüne neden olan Yeni Koronavirüs salgınına karşı tedbirleri artırıyor. Bakanlık şimdi de 15 dakika gibi kısa bir sürede sonuç alınabilecek tanı kitlerini uygulamaya başladı.

Bakanlık virüsün yayılımını önlemek amacıyla Bilim Kurulunun önerisiyle test sayısını artırdı. Artık Yeni Koronavirüs tanısında, 60-90 dakika içinde kapsamlı sonuç alınmasına olanak tanıyan yerli tanı kitinin yanı sıra 15 dakikada sonuç verebilen hızlı tanı kiti de kullanılacak.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.