Kadın - Aile

Sahurda hangi besinler tok tutar?

Günümüzün büyük bir kısmını oruçla geçiriyoruz. Bu nedenle güçsüz düşüyor ve acıkıyoruz. Peki ne yapmalıyız?

Sahurda hangi besinler tok tutar?
-

Sahurda tok tutan ve susamamanızı sağlayacak besinler tüketmelisiniz. Örneğin; lif içeren bol protein ve vitaminli besinler.

Yumurta

 Özellikle haşlanmış yumurta içerisindeki bol protein sayesinde gün boyu tokluk hissinizi en aza indirgeyecektir.

Baklagiller

Baklagilleri gerek yemeği gerek salatalarıyla tüketmek, lif oranı yüksek olduğu için tok tutacak ve geç acıkacaksınız. İçerisindeki protein, antioksidan ve çeşitli vitaminler sayesinde enerjiniz düşmemiş olacak.

Süt, yoğurt ve peynir

Süt ve süt ürünlerinin hayatımızda yeri çok büyük. Özellikle de yağsız peynir ve doğal olan süt ürünleri en etkilileri. Sahurda tüketeceğiniz bu ürünler, özellikle protein ve vitaminler sayesinde hem acıkmamanızı hem de dinç olmanızı sağlayacaktır.

Patates

Patatesi doğru biçimde tükettiğiniz takdirde lif ve protein içerdeiği için tok tutacaktır. Çok tuzlu ve baharatlı olmaması durumunda, sade yenebileceği gibi farklı türde yemekler yapılıp da tüketilebilir.

Tarçın

Yemek yediğimde tatlı yemeden duramıyorum ama iftara kadar susamaktan korkuyorum diyorsanız, ya da çok çay tüketiyorsanız; tarçın tüketin. Çay ve tatlının verdiği harabiyeti en aza indirecek ve tokluk hissi verecektir. Aynı zamanda şekerinizi dengeleyecektir.

 

 

 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.