İSLAM

Şair İsmet Özel: Biz küfür aleminin kafasına çakmak için oruç tutuyoruz

Şair İsmet Özel, yayınlanan bir konuşmasında Ramazan ayında İslam aleminin yaptığı oruç ibadetine yönelik dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

-

Şair İsmet Özel, Ramazan ayında Müslümanların yaptığı oruç ibadetine yönelik dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Namaz kılmanın küfre meydan okumak demek olduğunu belirten Özel, ''Küfre meydan okumadan kılınan namaz namaz değildir.'' dedi.

"Kafalarına çakmak için..."

Oruç ibadetine ilişkin de açıklamalarda bulunan Özel, "Tutulan oruç, Hristiyanların, Yahudilerin tutttuğu oruç değildir. Yani biz böyle nefsimizi terbiye etmek için oruç tutmuyoruz. Biz bizi yaşatanın sadece Allah olduğunu, bütün küfür aleminin kafasına çakmak üzere oruç tutuyoruz. Bir ümmet bir ay boyunca oruç tutuyor. Yani biz içtiklerimiz yediklerimiz sebebiyle canlı olmadığımız, cinsi münasebet yoluyla üremediğimiz, sadece bizi Allah'ın yarattığını ve Allah'ın bize can verdiğini ve Allah'ın verdiği canı Allah'ın alabileceğini kafalarına çakmak için kafirlerin bir ümmet olarak oruç tutuyoruz. Öyle dediğim gibi dini fantazi değil. Bir savaş bu" ifadelerini kullandı.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.