Gündem

Sakarya Belediye Başkanı Ekrem Yüce: Vahim bir tablo var

Sakarya'daki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamaya ilişkin konuşan Sakarya Belediye Başkanı Ekrem Yüce, "Vahim bir tablo var. Yaralılarımızı çıkarmaya çalışıyoruz. Patlama depoda meydana geldi. İçeride birileri vardı" dedi.

-

Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında patlama meydana geldi. Alınan bilgiye göre, Hendek Yukarıçalıca mevkisindeki bir havai fişek fabrikasında henüz belirlenemeyen nedenle patlama oldu.

"Vahim bir tablo var"

Sakarya Belediye Başkanı Ekrem Yüce, "Vahim bir tablo var. Yaralılarımızı çıkarmaya çalışıyoruz. Hala patlamalar devam ediyor. Düzce ve Kocaeli'den yardım istedik, bütün ekiplerden yardım istiyoruz" dedi.

Bakanlar bölgeye gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Aile, Çalışma ve Soyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sakarya'da havai fişek fabrikasında patlama meydana gelen bölgeye gidiyor.

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu yaptığı açıklamada, patlamaların halen sürdüğünü söyledi. Babaoğlu, "İçeride 150-200 kadar çalışan var. 3 yıl önce de aynı bölgede patlama olmuştu" dedi.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.