Dünya

Salih Müslim'den Türkiye açıklaması: Afrin'den çekilirseniz...

Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD'nin Eşbaşkanı Salih Müslim, Türkiye'ye çağrı yaparak şart koştu. Müslim, "Eğer gerçekten bir çözüm istiyorlarsa, Afrîn'den çekilmeleri gerekiyor. Afrin'in eski durumuna getirilmesi lazım" diyerek büyük bir skandala imza attı.

Salih Müslim'den Türkiye açıklaması: Afrin'den çekilirseniz...
-

Terör örgütü PYD sözcüsü Salih Müslim, Türk askerinin Afrin’den çekilmesi halinde Ankara ile görüşebileceğini söyledi. Müslim, “PKK lideri Öcalan’ın talebine saygı gösterilirse daha kolay anlaşabiliriz” dedi.

 Demokratik Birlik Partisi (PYD) Sözcüsü Salih Müslim, Türkiye'nin Afrin'den çekilmesi gerektiğini söyledi.

Skandal bir şekilde şart koştu

Türkiye ile bir araya gelebileceklerini, ancak bazı durumların netliğe kavuşması gerektiğine dikkat çeken Müslim, bunun Afrin'in durumu ve kendilerine dönük tehditler olduğuna işaret etti. Bunları es geçemeyeceklerini belirten Müslim, şöyle devam etti:

“Afrin işgal edilmiştir. Bunun üzerinden geçemeyiz. Bir taraftan hem terörize ediyor hem de işgal ediyor. Eğer gerçekten bir çözüm istiyorlarsa, Afrin'den çekilmeleri gerekiyor. Afrin'in eski durumuna getirilmesi lazım. Tehditlerinden vazgeçmeliler. Kürt düşmanlığını bırakmalılar. Bu temelde birbirimize yaklaşabiliriz.”

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.