Seçim

Sandık ayaklarına gitti

Yatağa bağımlı hastalar için seyyar sandık uygulaması, ilk defa bu seçimde hayata geçirildi. Hastalığı ve engeli sebebiyle yatağa bağımlı olduğunu beyan eden seçmenlerin ayağına sandık götürüldü. 17 bin 258 seçmen bu şekilde oy kullandı.

Sandık ayaklarına gitti
-

  ANKARA  

Hastalığı ve engeli sebebiyle yatağa bağımlı olduğu tespit edilen 17 bin 258 seçmen, Türkiye’de ilk kez uygulanan “seyyar sandık” ile oy kullandı. Yatağa bağımlı seçmenlerin, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde oy kullanmaları için “seyyar sandık” uygulaması hayata geçirildi.

İŞTE BİRKAÇ ÖRNEK

Seyyar sandık uygulaması kapsamında Eskişehir’de ilk oyu 75 yaşındaki Gülez Yeşil evinde kullandı. Yeşil “Bu çok güzel bir imkan. Allah razı olsun” dedi.

100 YAŞINDA YATAĞA BAĞIMLI

Yaşlılığa bağlı olarak yürüyemeyen 101 yaşındaki Halime Akay, oyunu kullanarak, “Hayırlı olsun” temennisinde bulundu.

Malatya’nın Battalgazi ilçesi Sıtmapınarı Mahallesi’nde yaşayan 68 yaşındaki Meryem Özdemir getirilen seyyar sandıkta oyunu kullandı. Kars’ın Sarıkamış ilçesinde 61 yaşındaki Alaattin Yolcu oyunu evinde kullandı.

Gümüşhane’de 76 yaşındaki felçli Emine Kandaz evine getirilen seyyar sandıkta oyunu kullandı.

Manisa’da bakıma muhtaç 88 yaşındaki Mehmet Köseoğlu, yine Manisalı 77 yaşındaki Ümmü İspat, Gaziantep’te 95 yaşındaki Ömer Köse ile 85 yaşındaki eşi Emine Köse, Düzce’de 92 yaşındaki Asiye Varol, Ağrı’da 80 yaşındaki Ali Demirtaş ve eşi Kıymet Demirtaş, Erzurum’da bedensel engelli Nurten Tuğra, Sakarya’da 72 yaşındaki Recep Şenger, Osmaniye’de engelli Burhan Çağrı Ülger, Şanlıurfa’da 92 yaşındaki Burhan Çağrı Ülger, Şanlıurfa’da 92 yaşındaki Naze Sezer, Çorum’da 84 yaşındaki Sevim Reçber, Hakkari Yüksekova’da İstanbul’da, Edirne’de kısaca Türkiye’nin her yerindeki hastalar evlerine getirilen seyyar sandıkta oy kullandılar.

 
Yeni Akit Gazetesi

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.