Medya

Selo'yu o parlatıyordu, Sezai'yi topa tuttu! Ahmet Hakan'dan Temelli'ye sorular

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Türkiye’nin doğusunu Siyonistlere vadetmişti. Temelli’nin bu rezil sözlerine, Selahattin Demirtaş’a bağlama çaldırarak sesvimli göstermeye çalışan Ahmet Hakan bile isyan etti.

-

 yeniakit.com.tr  PKK’nın siyasi ayağı HDP, özerklik safsatasını bir kenara bıraktı, niyetini açık açık belli etmeye başladı. HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli bir konuşmasında, Türkiye’nin doğusunu Siyonistlere peşkeş çektiği ortaya çıkmıştı. Daha önce PKK sevici Selahattin Demirtaş’ı programına çıkararak parlatan Hürriyet yazarı Ahmet Hakan dahi, bu skandala dayanamadı, Temelli’ye birkaç soru yöneltti.

Temelli Siyonistlere oynadı

Temelli, “Bugün Türkiye'nin en bereketli toprakları burası. Buralar vadedilmiş topraklar. Musa bütün ömrünü bu toprakları arayarak geçirdi. Geldiler bu toprakları da kuruttular.” ifadelerini kullanarak, Türkiye topraklarını Siyonist İsrail’e vadetmişti.

“İsrail buraları isterse ne cevap vereceksin”

Ahmet Hakan, bugünkü yazısında Temelli’ye yönelik, “HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’ye cevaplaması için üç adet soru soruyorum” dedi ve şunları yazdı:

-Güneydoğu sizin açınızdan Musa’ya vaat edilmiş toprak mı?

-İsrail “Ver benim vaat edilmiş toprağımı” derse ne cevap vereceksin?

-Gelip de vaat edilen toprakları kurutanlar kimler?

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.