Aktüel

"Semt pazar yerlerinde seyyarlara izin yok"

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri merkez nüfusunun yüzde 50’sine hizmet veren Melikgazi ilçesinde her hafta 28 ayrı bölgede semt pazarı kurulduğunu bildirdi.

-

Melikgazi ilçe sınırları içerisindeki pazar esnafı ile toplantıda bir araya gelen Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, semt pazar yerlerinde alışveriş yapmanın bir toplum kültürü olduğunu ve mahallelilerin bu semt pazar yerlerine büyük ilgi gösterdiğini kaydetti. Melikgazi ilçesinde 81 mahalle bulunduğunu bu mahallelerden 32’sinin şehir merkezinde çarşı niteliğinde olduğunu, geriye kalan 49 mahallenin 28‘inde semt pazarı kurulduğunu ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi;

“Melikgazi ilçesinde 9 açık alan olmak üzere toplam 28 ayrı bölgede semt pazarı kurulmaktadır. Haftanın 7 gününde 28 pazar yeri ile adeta pazar yeri kurulmayan mahalle bulunmamaktadır. Çünkü semt pazarlarımız birkaç mahalleye hizmet verecek yakınlıklarda ve büyüklüklerde yapılmıştır. Melikgazi Belediyesi semt pazar yerleri çok amaçlı ve büyük ölçeklidir. Semt pazar yerlerinde seyyar satıcılara kesinlikle izin verilmemektedir. Seyyarı olmayan nadir illerden biriyiz. Pazar yerini semt pazar yerleri odası ile birlikte çalışarak düzenliyoruz. Pazar esnafı dışında günü birlik ve geçici bu işi yapanlara izin vermiyoruz. Bunun için gerekli tedbirleri alıyoruz. Haftanın bir günü pazar yeri olarak hizmet veren bu alanlar haftanın diğer günlerinde kapalı otopark, basketbol sahası, kurban kesim yeri, düğün salonu, çocuk oyun alanı olarak hizmet vermektedir. Yanında bulunan sosyal tesislerde ise kapalı spor salonu, hanımlara yönelik fitness salonu, meslek edindirme derslikleri, okuma salonu, internet salonu, sergi salonu, nikah salonu, gibi hizmet alanları bulunmaktadır."

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.