İSLAM

“Sen bunu yap, Cenab’ı Hakk’ın imdadı göz açıp kapayıncaya dek yetişecek İnşallah”

Tahir Büyükkörükçü hoca, namazın önemini anlattığı bir sohbetinde, “Evvela namazına başlayacaksın, şakır şakır abdestini alacaksın, sonra seherlerde kalkıp ellerini arşın sahibine açacak, elini kolunu kaldıracaksın, Ya Rabbi benim nasibimi aç Allah’ım, bana lutfet, zorumu kolaylaştır, diyeceksin. Cenab’ı Hakk’ın imdadı göz açıp kapayıncaya dek yetişecek İnşallahu Teala.” demişti.

-

 yeniakit.com.tr  Konya’nın büyük alimlerinden, Allah dostu Tahir Büyükkörükçü hocaefendi, bir sohbetinde namazın öneminden bahsetmişti.

Kalabalık nüfusların barındığı mahallelerde, imamın sabah namazını 3 kişiyle kıldığına dikkat çeken Büyükkörükçü hoca, “Çok garip değil mi değerli Müslümanlar? Öylese ben şöyle diyorum, Ya Rabbi, bu memleket evladını gaflet uykusundan uyandır Allah’ım.” diye dua etmişti.

Tahir Büyükkörükçü’nün ilgili sohbetinin bazı kısımları şu şekilde:

-Müslüman namaz kılar. Çünkü İslam’ın şartıdır, farzdır. Namaz, dinin direğidir.’ diyor Fahr-i Kainat.

-İslam dininin orta direği namazdır, namazdır, namazdır.

-Evvelki gün kapıma bir delikanlı geldi. Ailevi bir meselesi var. İkinci defa evlenmek istiyor. Nasibin kapalı, demişler. Yavrucak boynu bükük tabi. Kendisine sordum, evladım namazını kılıyor musun? Kılmıyorum, dedi. E yavrucağzım, namazı kılmayan kişinin nasibi tıkanık olur, yolu kapalı olur, köprüsü yıkık olur, vicdanı simsiyah olur, beyin perdeleri küf tutar, ruhu ölür, Allah ile rabıtaları kapar,  peygamber efendimizden de uzaklaşır, benlik ve insanlığından da çok sey zarar eder ve kaybeder. Evvela namazına başlayacaksın, şakır şakır abdestini alacaksın, sonra seherlerde kalkıp ellerini arşın sahibine açacak, elini kolunu kaldıracaksın, Ya Rabbi benim nasibimi aç Allah’ım, bana lutfet, zorumu kolaylaştır, diyeceksin. Cenab’ı Hakk’ın imdadı göz açıp kapayıncaya dek yetişecek İnşallahu Teala.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.