3. TYT SINAVINA
TEKRAR GİREBİLİRSİNİZ
CEVAPLARA ERİŞEBİLİRSİNİZ

Gündem

Şenlikoğlu'ndan sözde kadın savunucularına tepki: İslam neye evet diyorsa onlar 'hayır' diyor

Genç yaşta evlilik mağdurlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Yazar Emine Şenlikoğlu, "Yıllar önce ailelerinin rızasıyla evlenmiş kadınların eşleri hapishaneye atılmış ve şu an tacizcilerle aynı koğuştalar. Bu çok vahim bir olay." dedi. Sözde kadın savunucularını da sert ifadelerle eleştiren Şenlikoğlu, "İslam neye evet diyorsa onlar 'hayır' diyor." ifadelerini kullandı.

Şenlikoğlu'ndan sözde kadın savunucularına tepki: İslam neye evet diyorsa onlar 'hayır' diyor
-

Gülnur Göksun  yeniakit.com.tr

yeniakit.com.tr'ye konuşan Emine Şenlikoğlu, kendi rızalarıyla ve severek evlenen ancak resmi nikahları da olmasına rağmen eşleri cezaevine atılan genç evlilik mağduru kadınlara ilişkin açıklamalarda bulundu. Şenlikoğlu, "Yıllar önce ailelerinin rızasıyla evlenmiş kadınların eşleri hapishaneye atılmış ve şu an tacizcilerle aynı koğuştalar. Bu çok vahim bir olay." dedi.

'Genç evliler evlenmesin, flört etsin. Öyle mi?'

Yasaların acilen değişmesi gerektiğini vurgulayan Emine Şenlikoğlu, "Genç evliler evlenmesin, ama flört etsin diyenlerin, aileleri paramparça etmek için uğraşanların gayesi farklı. Böyle bir şey olabilir mi? 18 yaşına girmeden evlilik yasak, ama flört etmek serbest. Öyle mi? Böyle bir yasa olamaz. Bu yasanın acilen değişmesi lazım." şeklinde konuştu.

'Hak da batıl da ortada'

Sözde kadın savunucusu Mor Çatı'ya sert ifadelerle eleştirilerde bulunan Şenlikoğlu, açıklamalarına şöyle devam etti:

"İslam neye evet demişse onlar sürekli hayır demiştir. Bu devamlı böyledir. Kadın dernekleri şu anda İslam'a inat ederek eylemlerde bulunuyor. 18 yaşın altında, ailelerinin rızalarıyla evlenen kadınların eşlerine ceza verilmesini istiyorlar. Ama 18 yaşın altında, evlenmeden flört etme hatta hamile kalma olaylarına bile sessiz kalıyorlar. Ben bu kadar cevapla yetinmek istiyorum. Her şey, İslam dininin aleyhine. Hak da batıl da ortada."

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.