Medya

Sevenlerine kötü haber! İsmail Saymaz'a şizofreni tanısı konuldu!

Uzman Psikolog Can Keçeci, bir programda Armağan Çağlayan'ın sorularını cevaplayan İsmail Saymaz'ın sözlerini değerlendirdi. Keçeci, "Saymaz'ın açıklamalarına baktığımda maalesef bende ilk olarak bir şizofreni algısı oluştu. Bu genç arkadaşımıza acilen bir psikiyatriste görünmesini öneriyorum." dedi.

-

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr 

Yazdığı paçavrayla birkaç sapkın örnek üzerinden tüm ehl-i sünnet cemaat ve tarikatları itibarsızlaştırma amacı güden İsmail Saymaz, Armağan Çağlayan'ın programına konuk oldu. Saymaz, 'Muhalif olduğunuz için korkuyor musunuz?' sorusuna, şöyle cevap verdi:

"Mesela IŞİD ile ilgili kitap yazdıktan sonra bir süre kendi güvenliğimi almak zorunda kaldım. Evime her gün başka yoldan gidip, başka şekilde geri çıktım. Yazdıkça şüpheci hale geliyorum. 'Acaba buradan hakkımda bir kampanya başlatılır mı? Bu kampanya bir saldırıya neden olur mu? diye düşünüyorum. Bazen yorulduğum oluyor. Yani tam karanlık dağılacak ve güneş ışığı gelecek tekrar karabulutlar kaplıyor gibi bir karamsarlık oluyor."

"Acilen bir psikiyatriste görünmesini öneriyorum"

Saymaz'ın bu açıklamalarını değerlendiren Uzman Psikolog Can Keçeci, Saymaz'ın anlattıklarının ileri derecede paranoya olduğunu vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı:

"Bu genç arkadaşımıza acilen bir psikiyatriste görünmesini öneriyorum. Bir cümlede iki kez 'saldırıya uğrayabileceğini' ifade ediyor. Evine gidip gelirken sürekli yol değiştirdiğini söylüyor. Açıklamalarına baktığımda maalesef bende ilk olarak bir şizofreni algısı oluştu. Tabii ki bir uzman tarafından daha detaylı araştırılması gerekir."

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.