Eğitim

Sınavsız öğrenci alan liseler hangileri 2020

LGS’nin ardından öğrenciler hangi liselere nasıl yerleştireceklerini araştırmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) açıklamalarına göre, öğrencilerin yüzde 90’ı adrese dayalı olarak yerleştirilecek. Tüm öğrencilere her okul türünden en az 2, en fazla 5 tercih hakkı verilecek. LGS'ye girmeyenler ise yerel yerleştirmeyle öğrenci alan ve pansiyonlu okullar olmak üzere 2 grupta tercih yapacak. Bu durumda da 10 okul tercih edebilecek. Bu öğrencilere sınavla öğrenci alan okulların ekranı açılmayacak. Peki sınavsız öğrenci alan liseler İstanbul hangileri?

Sınavsız öğrenci alan liseler hangileri 2020
-

Milli Eğitim Bakanlığı verilerine göre, Anadolu liselerinin kontenjanları 71 bin 494, fen liseleri 46 bin 710, sosyal bilimler liseleri 12 bin 846, Anadolu imam hatip liseleri 42 bin 8, Mesleki ve teknik Anadolu liselerininki ise 40 bin 70 olacak. 20 Haziran’da LGS sınavı yapıldı. LGS sınav sonuçları 16 Temmuz’da açıklanması bekleniyor. LGS sonuçlarının açıklanmasıyla da lise tercihleri başlamış olacak. Peki İstanbul’da sınavsız öğrenci alan liseler hangileri? İşte sorubak’ta yer alan habere göre Sınavsız öğrenci alan İstanbul liseleri.

İşte adalar Sınavsız Öğrenci Alan Okullar, Arnavutköy Sınavsız Öğrenci Alan Okullar, Ataşehir Sınavsız Öğrenci Alan Okullar, Avcılar Sınavsız Öğrenci Alan Okullar, Bağcılar Sınavsız Öğrenci Alan Okullar listesi:

 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.