Otomotiv

Sınıf dengelerini altüst eden yeni model: Yeni Peugeot 508

Yollarda görmeye başladığımız Yeni Peugeot 508 özellikleriyle sınıfının dengesini alt üst ediyor.

Sınıf dengelerini altüst eden yeni model: Yeni Peugeot 508
-

Otomobil severler Yeni Peugeot 508’i daha yakından tanımak istiyor. Yollarda görmeye başladığımız Yeni Peugeot 508 özellikleriyle sınıfının dengesini alt üst ediyor. Yeni Peugeot 508 genişleyen hacim ve tavan yüksekliği ile geniş ailelerin de yeni gözdesi olacak gibi... Otomobilin ön kısmında bulunan ve aslan dişini andıran led gündüz farları, arkada full led 3D stoplar araca bambaşka bir kimlik kazandırmış. Pek çok kişi bu görüntü nedeniyle Yeni Peugeot 508’i satın almak istiyor.

Bagaj 1537 litreye kadar genişleyebiliyor

Boyut olarak baktığımızda yeni Peugeot 508; 4.75 metre uzunluğa, 2.79 metre aks aralığına, 1.40 metre yüksekliğe ve 1.84 metre genişliğe sahip olan araç 487 litre bagaj hacmi ile otomobilseverleri bekliyor. Bagaj alanı, katlanabilen koltuklar sayesinde 1537 litreye kadar genişleyebiliyor.

Yoldan gözünüzü ayırmaya gerek yok

Otomobilseverlerin yeni gözdesi Yeni Peugeot 508, PEUGEOT i-Cockpit® teknolojisi ile donatılmış durumda. Son yıllarda gelişen teknolojiyle birlikte otomobil alacak olanlar konforun yanı sıra teknolojinin en son imkanlarını da araçlarında görmek istiyor. Kişileştirme özelliği bulunan altı farklı ekran modu sunan gösterge paneli direksiyonun üzerinde yer alıyor. Bu özellik sürücülerin, gözünü yoldan ayırmadan sürüşle ilgili tüm bilgilere ulaşmasını sağlıyor.

Sportif ve şık görünüm

Yeni Peugeot 508 dış görünümüyle de tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Çerçevesiz kapılar, minimize edilen ek yerleri ve kapı arası boşlukları beğeni topluyor. Eğimli tavan çizgisi ve çamurlukları tamamen dolduran tekerlekler de şık ve sportif bir görünüm sağlıyor.

8 ileri şanzıman

Yeni Peugeot 508’in dizel motor seçeneğinde 130 beygir güç ve 300 Nm tork üreten 1,5 litre BlueHDi özelliği bulunuyor. Benzinli motor seçeneğinde ise farklı güç çıkışları bulunan 1,6 litre Puretech motorla karşılaşıyoruz. Benzinli motor seçeneğinde sırasıyla 180 beygir/250 Nm ve 225 beygir/300 Nm değerlerine sahip. EAT8 isimli 8 ileri otomatik şanzımanın tüm paketlerde standart olduğunu söyleyelim.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.