Yaşam

Sivas’ın yatırım bölgesi olması için büyük adım

Sivas Ekonomi, Kalkınma ve İstihdam Çalıştayı’nda, şehrin geleceğine dönük önemli mesajlar verildi.

Sivas’ın yatırım bölgesi olması için büyük adım
-

Sivas Valisi Salih Ayhan ve Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in de yer aldığı Sivas Ekonomi, Kalkınma ve İstihdam Çalıştayı geçtiğimiz günler de ORAN, KOSGEB, İŞKUR, TEKNOKENT ve OSB temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşti.

"Yerel istihdam geliştirilmeli"

İl genelindeki istihdam ve yatırım alanları hakkında ayrıntılı bilgilerin paylaşıldığı çalıştayda konuşan Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, illerde ve ülkelerde ekonomik gelişmede özel sektörün önemine değinerek, “Bizler yerel yöneticiler olarak mevzuatın yüklediği klasik belediyecilik anlayışıyla değil bu şehrin ekonomik olarak kalkınması istihdamın gelişmesi konusunda neler yapabiliriz anlayışıyla görev yapıyoruz. Bu kapsamda özellikle OSB’de çok basit ufak dokunuşlarla çözülebilecekken şu ana kadar aşılmayan konuların çözümü noktasında valimizle birlikte bir irade ortaya koyduk ve sorunların çözümü için çalışıyoruz” dedi.

Sivas’ın yatırım bölgesi konusunda daha cazip bir noktaya gelmesi için yoğun bir çalışma yapıldığına değinen Başkan Bilgin, “Hepimizin bir beklentisi var bu noktada da valimizle, milletvekillerimizle, siyasilerimizle irtibat halinde süreci takip ediyoruz. Önümüzdeki günlerde de Cumhurbaşkanımızdan randevu alarak Sivas’ın haklı ve yerinde olduğuna inandığımız bu talebini götürerek olumlu bir sonuçla döneceğimize inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ekonomide özel sektörün önemini akademik bir çalışmayla örnekleyen Başkan Bilgin, Devletin ekonomiye yapacağı doğrudan veya dolaylı müdahalelerin özel sektör faaliyetlerini ve ekonomik kalkınmayı teşvik edip etmediği iddiasını konu alan çalışmayı katılımcılara aktardı. Sivas Valisi Salih Ayhan ise Sivas’ta ekonomik gelişmeler ve yatırım için yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.


Yeni Akit Gazetesi
YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.