5. TYT SINAVINA
KALAN SÜRE

:::

Eğitim

Sivas'ta yarın okullar tatil mi? 5 Aralık Sivas'ta kar tatili var mı?

Kar tatili haberleri. Sivas'ta, havaların soğumasıyla birlikte Sivas’ın pek çok ilçesi beyaza büründü. Türkiye’nin pek çok şehrinde etkisini sürdüren kar yağışı Sivas’da da hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Sivas'ın İmranlı ilçesinde yolcu otobüsünün kar küreyen kepçeyle çarpışması sonucu bir kişi öldü. Meteoroloji’den alınan bilgiye göre Sivas’da kar yağışı etkili olmaya devam edecek. Peki, Sivas'ta yarın okullar tatil mi? 5 Aralık Sivas'ta kar tatili var mı?

Sivas'ta yarın okullar tatil mi? 5 Aralık Sivas'ta kar tatili var mı?
-

Sivas'ta, havaların soğumasıyla birlikte Sivas’ın pek çok ilçesi beyaza büründü. Türkiye’nin pek çok şehrinde etkisini sürdüren kar yağışı Sivas’da da hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Sivas'ın İmranlı ilçesinde yolcu otobüsünün kar küreyen kepçeyle çarpışması sonucu bir kişi öldü. Meteoroloji’den alınan bilgiye göre Sivas’da kar yağışı etkili olmaya devam edecek. Peki, Sivas'ta yarın okullar tatil mi? 5 Aralık Sivas'ta kar tatili var mı?

Sivas'ta hava sıcaklıkların düşmesiyle birlikte mevsimin ilk karı yağdı. Akşam saatlerinden itibaren Sivas-Tokat karayolu üzerindeki Çamlıbel Geçidi'nde kar yağışı etkili oldu. Sürücüler 1650 rakımlı geçitte kar yağışı nedeniyle zor anlar yaşadı. Karayolu ekipleri kar temizleme ve küreme çalışması yaptı.  Koyulhisar ilçesine bağlı Ortakent'te de akşam saatlerinden itibaren kar yağışı etkili oldu. Cadde ve sokaklar kısa sürede beyaza büründü. Vatandaşlar mevsimin ilk karının keyfini çıkardı. Sivas merkeze 10 kilometre uzaklıkta bulunan 2 bin rakımlı Meraküm bölgesi de yağan kar ile beyaza büründü. 

Sivas'ta yarın okullar tatil mi? 

Sivas'ta okulların tatil edilip edilmediği ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Valilik tarafından okul tatili ile ilgili bir açıklama yapılması halinde haberimiz içerisine eklenecek.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.