Okur Postası

Şizofren çağdaşlar!

Gazetemiz okurlarından Muhittin Atıcı, "Şizofren çağdaşlar!" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

Şizofren çağdaşlar!
-

Bay Kemal, bir twit’inde; sağlık sisteminde uygulanan yanlış politikalardan ve aksaklılardan bahsediyor! Ne güzeldi senin o “genel müdür” olduğun günler! Bol bol galoş satılır, bıçak parası alınır, bir  odada 12 hasta yatardı. Parası olmayan rehin kalır, ya da senet imzalardı. Hastahaneye sağlam giren refakatçiler de, pislikten nasibini alarak hasta çıkardı. Gece yarılarında kuyruğa girilip muayene sırası alınırdı. İlaçların biri bulunur, üçü bulunmazdı…

“SSK neden battı” diye soran rahmetli Savaş Ay’a, “bilmem” diye cevap verilirdi...

Sahi ne güzel günlerdi o günler...

İnsan hatırlamadan edemiyor.

Sen neymişsin be Kemal Bey! Bugün de, arkandan yürüyenler; “Kendi tarihine sövmenin, kendi devletini emperyalistlere şikâyet etmenin, seçimlerde yenemediğin rakibine hakaret etmenin, çamur atmanın, iftira etmenin, yalan söylemenin ve gerek gördüğünde terör örgütleriyle işbirliği yapmanın; yiğitlik, mertlik ve insanlığa örnek olduğunu” söylüyorlar.

Bu da yetmedi. 1938’de vefat eden M. Kemal’in, 1940 yılında enstitü kurduğunu, bu enstitü aracılığı ile de, 1949 yılında kurulan Çin devletine, yine 1940 yılında yardımda bulunduğunu, onun hatırı için de, Çin’in bugün bize yardım ettiğini yazıyorsunuz. Bu mantıkla yola çıkarsak; değil 82 yıl, 820 yıl, hatta 8200 yıl sonra bile böyle bir iyilik unutulmaz... Bunları da, seni lider sanıp arkandan dörtnala koşan meczup ya da embesiller sayesinde öğrenmiş olduk!

Bizim memlekette; bu mantıkla yazıp çizen, okuyan ve bu okuduklarına inanan şizofren kitleye “Kemalist” denir.

Dün İttihat ve Terakki, bugün CHP, bir asrı aşkın zamandır; Batı’yı ve batının değerleri (“çağdaşlık”, laiklik, sarhoşluk, gayri meşru kadın erkek ilişkileri)’ni, Demokles’in kılıcı gibi tepemizde sallayıp durdunuz. Batı dediniz, medeniyet dediniz, çağdaşlık dediniz. Batı bilimde, teknolojide ilerledikçe; siz Batı’nın bilimi ve teknolojisi yerine, çıplaklığını, eşcinselliğini, sarhoşluğunu ve daha birçok ahlâksızlığını alıp,  insanımızın kılık kıyafetiyle, EZAN’ıyla, KUR’AN’ıyla, NAMAZ’ıyla uğraştınız.

Amerika’da yayınlanan dünyaca ünlü Newsweek dergisi, korona virüs ile mücadelede, İslam Peygamber (sav)’inin temizliğe verdiği önemi ve uygulamalarını örnek gösterdi. Amerikan dergisi Newsweek, korona virüse karşı hijyenin önemini; Efendimiz (sav)’in hadisleriyle anlattı. Batı diye diye kafamızı patlatanlar, dün şehir hastanelerine karşı çıkıp bugün yetersiz diyenler, televizyonlarda canlı yayına katılıp gerçekleri ve rakamları tersyüz edenler, görün o tapındığınız Batı’nın, KORONA VİRÜS karşısındaki acziyetini de, yine istediğiniz kadar anırın. 22 Mart akşamı itibariyle, ülkelere göre, Korona virüs’ün sebep olduğu can kayıpları:

İtalya: 10.023, İspanya: 6.938, Çin: 3.295, İran: 2.517, ABD: 1.903, Almanya: 403, Türkiye: 108 

Ey, Batı’ya özenen, içimizdeki İslam ve tarih düşmanı alçaklar! Görün de anlayın. Hiçbir Hristiyan ve Yahudi sizin kadar İslam düşmanı olmadı ve olmayacak da... Siz, Müslüman olmadığınız gibi, Yahudi ve Hristiyan da olmadınız. Siz; helvadan put yapıp tapınan, acıkınca da o putu yiyen, Cahiliye devrindeki Putperestleri hatırlatıyorsunuz!

Gün gelse, bütün batı, hidayete erip Müslüman olsa da, bu alçakların din düşmanlığı, ilelebet devam edip gidecek...Siz; “beyaza siyah, gündüze gece, doluya boş, doğruya yanlış, haklıya haksız” diyecek kadar alçaksınız. Siz, “genel müdürünüz” dönemindeki; “parayı getir ölünü al, senet’i ver hastanı al” diyen hastaneleri özleyecek kadar hainsiniz. Siz; İBB Meclis Grubu toplantısında, İstiklal Marşımız okurken, bırakın marşı okumayı, ayağa bile kalkmayacak kadar; İstiklal Marşı, bağımsızlık, hürriyet, millet, adalet, eşitlik, milli ve yerli olan her şeyin, düşmanı olacak kadar... Tarihinizi, kültürünüzü, medeniyetinizi inkâr edip, o değerlere sövecek kadar ahlaksızsınız!

Bakın, o sürekli kavga ettiğiniz Allah (cc), aşağıdaki Ayet’i kerimede neler buyuruyor!

“İnkâr edenlerin ne malları ne evlatları, onlara Allah’a karşı bir yarar sağlar. İşte onlar cehennemliktirler. Onlar orada ebedî kalacaklardır. Onların bu dünya hayatında harcadıkları malların durumu, kendilerine zulmeden bir topluluğun ekinlerini vurup mahveden kavurucu ve soğuk bir rüzgârın durumu gibidir. Allah, onlara zulmetmedi. Fakat onlar kendi kendilerine zulmediyorlar.”

Ali İmran: 116-117. Allah ve Peygamber dostlarına selâm olsun…

 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.