Seçim

Sonuçlar açıklandı, Akşener ortadan kayboldu

Dün gece en ağır hezimeti yaşayanlardan biri olan İP Genel Başkanı Akşener'den, seçim sonuçları açıklanmaya başladığından itibaren haber alınamıyor.

Sonuçlar açıklandı, Akşener ortadan kayboldu
-

Cumhurbaşkanlığı seçim yarışında beklentilerin çok altında oy alan İP Genel Başkanı Meral Akşener, kayıplara karıştı. İP taraftarları, Akşener'den açıklama yapıp yapmayacağını merakla bekliyor.

SON PAYLAŞIMI DÜN GECE YAPTI

Akşener, en son dün gece seçim sonuçları netleşmeye başladığında sosyal medyada göründü. Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı yarışında fark attığının ortaya çıktığı saatlerde Twitterdan "Görevli ve müşahit kardeşlerim, sandıklarımızdan ayrılmıyoruz! AA'nın manipülatif sonuçlarından bağımsız, sandıklara son ana kadar sahip çıkıyoruz! Islak imzalı ve mühürlü nüshaları alana kadar sandık başında bekliyoruz" diye yazdı.

AÇIKLAMA YAPIP YAPMAYACAĞI BİLİNMİYOR

Akşener'i dün gece yaptığı bu paylaşımdan sonra gören duyan olmadı. Akşener'in bugün bir açıklama yapıp yapmayacağı da bilinmiyor.

"ADAY OLACAĞIM" DİYE DİRETMİŞTİ

Akşener, 24 Haziran cumhurbaşkanlığı seçimleri için Abdullah Gül'ün ortak aday olarak gösterilmesi gündeme gelince "Aday olacağım" diye diretmişti. Bunun üzerine Millet İttifakı Gül'den vazgeçip kendi adayları ile seçime katılma kararı almıştı. Akşener, seçimlerde Muharrem İnce'den daha yüksek oy alacağı ve seçimin ikinci turuna kalan isim olacağı iddiasındaydı.

CEZAEVİNDEKİ DEMİRTAŞ BİLE ONU GEÇTİ

Seçim kampanyasını cezaevinden yapmak zorunda kalan terör sevici Demirtaş, yarışta Akşener'i sollayıp üçüncü sıraya oturdu. Demirtaş yüzde 8.39 oranında oy alırken Akşener tam bir hayal kırıklığı oldu ve yüzde 7.30 ile yarışı 4. sırada bitirdi.

MECLİS MİLLETVEKİLİ DAĞILIMI

Akşener, cumhurbaşkanlığı yarışında kişisel bir hezimet yaşarken ilk kez seçime katılan İP yüzde 10 barajını aşıp 44 milletvekili ile Meclis'te yerini aldı.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.