Yaşam

Sonunda bu da oldu! 'Nafakayı arttırırım' tehdidi yüzünden adını gizledi

Ankara'da 17 yıl önce 1 yıl evli kaldıktan sonra boşandığı eski eşine hala nafaka ödeyen S.B., süresiz nafakaya isyan etti. Yeniden evlenen ve son evliliğinden 2 kızı olan S.B., eski eşinin 'Nafakayı arttırırım' tehdidi yüzünden haberde adının yer almasını istemedi.

Sonunda bu da oldu! 'Nafakayı arttırırım' tehdidi yüzünden adını gizledi
-

 Derya EVREN  yeniakit.com.tr 

Ankara'da yaşayan 40 yaşındaki S.B. 18 yıl önce akrabasıyla evlendi. Evliliğinden 1 çocuğu olan S.B., şiddetli geçimsizlik sebebiyle 1 sene sonra boşandı. 17 yıl önce boşanan S.B. yeniden evlendi ve bu evliliğinden de 2 çocuğu oldu. İlk evliliğinden olan S.B. Çocuğunu göremediği halde eski eşine 17 yıldır nafaka ödüyor.

Yaşadıklarını yeniakit.com.tr'ye anlatan S.B., eski eşinin kendisini sık sık 'Nafakayı arttırırım' diye tehdit ettiğini iddia ederek isminin gizlenmesini istedi. Asgari ücretle çalıştığını, eski eşine her ay 600 lira nafaka ödediğini belirten S.B., bu nedenle şimdiki eşi ile çocuklarının geçinmesinin zor olduğunu kaydetti.

Eski eşinin nafakası kesilmesin diye imam nikahıyla başkasıyla evlendiğini de ileri süren S.B., “18 sene önce evlendim ve sadece 1 sene evli kaldık. Çekişmeli olarak boşandık ve o zamanlar yeni doğan bebeğimiz annesinde kaldı. Mahkeme nafaka ödememe karar verdi. Hem çocuğum için iştirak hem de eski eşim için yoksulluk nafakası ödüyorum. Aradan 17 yıl geçti, ben yeniden evlendim 2 çocuğum oldu fakat bu nafakayı ödemeye devam ediyorum. Eski eşim bir ara asgari ücretle çalışmaya başladı, bunu mahkemeye sunduğum zaman bana 'Kadın asgari ücretle çalıştığı için nafakası kesilmez' denildi. Ben de asgari ücretle çalışıyorum fakat yasaların gözünde bunun zerre kadar değeri yok. Ayrıca eski eşim şuan imam nikahıyla başkasıyla evli ve ben bunu kanıtlayamadığım için yine nafaka ödemek zorunda kalıyorum. Her ay beni 'Nafakayı arttırırım' diye tehdit ediyor. Ben çocuğumu dahi göremiyorum yıllardır. Onlara sorsan benim gidip görmediğimi söyleyecekler fakat gerçekte öyle değil. Çocuğa önce öldüğümü söylemişler, daha sonra uzun yol şoförü olduğumu söylemişler. Çocuk benim Ankara'da yaşadığımı yıllar sonra öğrendi” diye konuştu.

Eşi yüzde 78 engelli olduğu halde eski eşine nafaka ödüyor

Şimdiki eşinin yüzde 78 engelli olduğunu ve ödediği nafaka yüzünden hem eşine hem de 2 çocuğuna yeterince bütçe ayıramadığından dert yanan S.B. Süresiz nafaka yasasının bir an önce çıkması gerektiğini, yasayla birlikte çok sayıda ailenin mağduriyetinin giderileceğini dile getirdi.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.