Gündem

Sözcü gazetesinden küstah kıyas!

Sözcü gazetesi siyasi parti liderlerinin 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında dün Samsun’da düzenlenen törende bir araya gelmesini ‘Samsun ruhu’ diyerek 15 Temmuz destanının sonrasında yerli ve milli unsurlarla oluşan ‘Yenikapı ruhu’yla kıyaslama küstahlığında bulundu.

Sözcü gazetesinden küstah kıyas!
-

 yeniakit.com.tr 

Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışının 100. yıl dönümünde düzenlenen 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında siyasi partilerin liderleri bir araya geldi. Samsun’daki törene Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ve Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi de katıldı. İyi Parti lideri Meral Akşener ise törende yer almadı.

Sözcü’den küstah kıyaslama!

Törende parti liderleri Başkan Erdoğan'la birlikte Samsun Tütün İskelesi'nde birlik beraberlik pozu verdi. Sözcü gazetesi ise bunun üzerinden büyük bir küstahlığa imza attı. Samsun’daki törenleri bugünkü manşetinde ‘Samsun ruhu’ şeklinde gören gazete söz konusu töreni FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminin hemen ardından düzenlenen Yenikapı mitinginde oluşan ‘Yenikapı ruhu’yla kıyasladı.

CHP'den 'Yenikapı ruhu'na ihanet!

CHP lideri Kemal Kılıçdarıoğlu’nun baskılara dayanamayarak katılmaya mecbur kaldığı ve sonrasında ise tanımadığını söyleyerek inkar ettiği ‘Yenikapı ruhu’ 15 Temmuz destanının ardından AK Parti ve MHP başta olmak üzere milli ve manevi değerlerine bağlı yerli ve milli unsurlarla oluşturulmuştu. Kılıçdaroğlu’nun CHP'si ise Yeni Kapı mitinginin ardından 15 Temmuz’u ‘kontrolllü darbe' olarak nitelemiş ve seçimlere FETÖ ve PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile kolkola girmişti.

Sözcü gazetesi de 'Samsun ruhu' benzetmesiyle 19 Mayıs kutlamaları dolayısıyla düzenlenen dünkü resmi törenin, bedeli 15 Temmuz gecesi kan ile ödenmiş olan ‘Yenikapı ruhu’ndan daha üstün olduğu algısı oluşturmaya çalıştı.

Kemalist medyanın hedefi Cumhur İttifakı!

Kemalist medyanın 15 Temmuz destanını ve Cumhur İttifakı’ını hedef alan ilk girişimi bu değil. Muhalafetin sözcüsü gibi çalışan solak medya 31 Mart seçimlerinin hemen ardından Başkan Erdoğan’ın dile getirdiği “Türkiye ittifakı” sözünü de çarpıtarak Cumhur ittifakı’nın çatlamaya başladığı propagandası yapmıştı. Böylece yerli ve milli politikadan vazgeçilerek terör örgütleri ile aynı çizgide olan muhalefet partileriyle müzakere masasına oturmak zorunda kalındığını iddia etmişti. Ancak Başkan Erdoğan ''Biz hiçbir zaman kucaklaşmadan kaçmadık. İşte onun için 'Türkiye ittifakı' dedik, onun için Cumhur İttifakı dedik. Bazıları hemen söyleme amacımızın ne olduğu gayet açık olan Türkiye ittifakı ifademizi, Cumhur İttifakı'nın alternatifi gibi göstererek fitne çıkarma peşine düştü'' diyerek sözlerinin çarpıtıldığını belirtmişti.

yeniakit.com.tr

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.