Medya

Sözcü yazarı Özlem Gürses'in Kandil-Öcalan çıkmazı

CNN Türk canlı yayınına katılan Sözcü yazarı Özlem Gürses'in, Kürtlerin Osman Öcalan yerine terör örgütü lideri Murat Karayılan'a itibar etmesinin kendisi için 'önemli bir duruş' olduğunu söylemesi, akıllarda soru işaretlerine neden oldu.

Sözcü yazarı Özlem Gürses'in Kandil-Öcalan çıkmazı
-

 yeniakit.com.tr 

CNN Türk'te Ahmet Hakan Coşkun'un sunduğu, Doğu Perinçek, Nedim Şener, Hadi Özışık, İsmail Saymaz ve Özlem Gürses'in konuk olduğu Tarafsız Bölge programında ilginç ifadeler kullanıldı.

Sözcü yazarı Özlem Gürses, Hadi Özışık'ın "HDP'yi masumlaştırmayın" çıkışında bulunduğu sırada konuşmasını keserek Kürtlerin Osman Öcalan'a itibar etmediğini söyledi. 

Gürses "Osman Öcalan'ın TRT'deki mektubuna Kürtler itibar etmediler. Tam da orada önemli bir testten geçti Kürtler. Bunu da unutmayalım. Bu önemli bir yanıttır. Önemli bir duruştur." ifadelerinde bulundu.

Öte yandan Sözcü yazarı Gürses'in bu ifadeleri ilginç karşılandı. Bu ifadeler "Kürtlerin terör örgütü PKK ele başı Murat Karayılan'ın çağrısına itibar etmesi, Gürses için daha önemli bir duruş mudur?" sorularına neden oldu.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.