Siyaset

Takiyyede FETÖ’yü aratmadılar!

Türkiye’de tek amacı ‘iktidarı devirmek’ olan muhalif kesim, mütedeyyinlere yaklaşmak için kırk takla attı. Söz konusu tayfa, takiyyede FETÖ belasını aratmadı!..

Takiyyede FETÖ’yü aratmadılar!
-

 yeniakit.com.tr  Dini yaşamak yerine tüccarlığını yapmaya çalışan, mütedeyyinleri kendi safına çekmek için din tiyatrosu yapan muhalif kesim, her seferinde feraset sahibi Türk milletinden tokat yedi. Yeni tokada sayılı günler kala, muhalefetin AK Parti’ye karşı sahaya sürdüğü Ekrem İmamoğlu’nun hal ve hareketleri, akıllara seleflerinin takiyyelerini getirdi. Sağcılara yaranmak isteyen muhalefet, Gezi Parkı eylemleri sırasında “alternatif Cuma namazı” kılmanın yanı sıra, bir yanda çarşaflılara rozet takarken diğer yanda aynı çarşafları yırttı; oy için “her gün Cuma namazı kılarken”, Ramazan ayında birasını içip tatilini yaptı; bir taraftan gencecik fidanları şehit eden PKK’lılarla iş tutarken, diğer taraftan binlerce kişinin arasında kendilerini göstere göstere ibadet etti.

Oy için Yasin oku, 28 Şubatçılara bağış yaptır!

CHP’nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu, oy için takiyye yaptı, soyisminden de faydalanarak dindar görüntü çizmeye çalıştı. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nden önce Sri Lanka’da yaşanan terör saldırısı nedeniyle Eyüpsultan’da Yasin-i Şerif okuyan Ekrem İmamoğlu, mazbatasını altıktan sonra gerçek yüzünü gösterdi.

İlk iş olarak 28 Şubatçı ÇYDD’ye bağış yapılmasını isteyen İmamoğlu, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği isimli sapkın projeyi destekledi, dini kitap fuarına izin vermedi, kozmik bilgilerin bulunduğu İBB verilerini kopyalatarak “veri hırsızlığı” yaptı...

İlişkili haber: 18 gün yetti
18 gün yetti

İmamoğlu'nun selefi; her gün Cuma kıldı, Ramazan’da kafayı çekti

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP’nin adayı olarak Erdoğan’ın karşısına çıkarılan Muharrem İnce de takiyye de sınırları zorlamıştı. İnce, bir mitinginde dindar ayaklarına yatarak, “15 yaşımdan beri her gün cuma namazı kılıyorum Allah'a şükür. Saklı gizli bir şey değil ki bu.” demişti.

Aynı Muharrem İnce, Karabük’te bir köy camisinde Cuma namazı mizanseni düzelemişti. Arkadaki saati unutan İnce, akşam 17:50’de Cuma namazı kılmıştı!..

Sürekli dindar görüntü sergilemeye çalışan CHP’li Muharrem İnce, Ramazan ayında gittiği tatilde içtiği bira ile hatırlanıyor.

Baykal rozet taktı, CHP’liler param parça etti!

CHP’nin eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal da takiyyesiyle meşhur muhaliflerin başında geliyor. Müslüman kızların başörtüsüyle okumaması için elinden geleni yapan Baykal, 2008’de çarşaflı kadınlara rozet takmıştı. Uzun süre dindar görüntüsü sergilemeyi beceremeyen CHP, 2009’da çarşaflı kadını dövüp, 2010’da da çarşaf yırtma eylemi yapmıştı.

Rozet takma:

 

Çarşaflı kadına saldırı:

 

Çarşaf yırtma eylemi:

HDP de Cuma namazına sarıldı

PKK’nın siyasi ayağı HDP, gencecik Mehmetlerimizi şehit eden, binlerce eve ateş düşüren teröristlerle iş birliği yapıp Cuma namazı takiyyesine sarılmıştı. 2012 ve 2016 senelerinde dönemin HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, Diyarbakır’da Sümerpak’a giderek Cuma namazı kılmıştı. Benzer görüntüler HDP'nin BDP ismiyle faaliyet gösterdiği yıllarda da yaşanmıştı.

“Solak Müslümanlar”dan Gezi Parkı’nda “Alternatif Cuma Namazı”

Gezi Parkı provokasyonu sırasında, aralıklarla gözaltına alınmayı alışkanlık haline getiren İhsan Eliaçık’ın başını çektiği bir grup, Cuma namazı kılara takiyyenin kralını yapmıştı. Cuma namazı sırasında Mustafa Kemal’le ilgili kitap okuyan cemaatin, namaz sırasında sol elini sağ eline atmasına kadar, baştan aşağı tiyatro kokan bu gösteriye, “Alternatif Cuma Namazı” ismi verilmişti. Kendilerine “Anti Kapitalist Müslümanlar” diyen bu grup, Kur’an-ı Kerim’den ayetler okuyarak, yaptıkları eylemi meşru göstermeye çalışmıştı.

Takiyyede FETÖ’yü aratmadılar!

ABD kucağındaki Fetullah Gülen’in elebaşısı olduğu FETÖ, özellikle 28 Şubat sürecinde takiyye yapmaya başladı. Müslüman olduklarını belli etmemek için alkol kullanan, başörtüsünü çıkaran, dini terimleri konuşmayı yasaklayan ve daha birçok faaliyette bulunarak takiyye yapan, bu sayede bukalemun gibi gittiği yerin rengini alan bu örgüt, günümüz muhaliflerine adeta numune-i imtisal oldu.

Tek derdi ‘AK Parti’yi devirmek’ olan muhalif kesim, bu ve daha birçok takiyye faaliyetleriyle FETÖ’yü aratmadı...

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.